Haber

CHP’li milletvekillerinden adaylık konusunda Kılıçdaroğlu’na tam yetki

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde milletvekilleriyle görüşmeye geldi. 3 saat süren toplantıya deprem bölgesinden sorumlu milletvekilleri online olarak katılırken, toplantının ardından grup başkan yardımcıları Engin Özkoç, Engin Altay ve Özgür Özel açıklamalarda bulundu.

TAM YETKİLİ KILIÇDAROĞLU’YA

Toplantıda milletvekillerinin cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin görüşlerini aktardıklarını belirten Özgür Özel, tüm milletvekillerinin cumhurbaşkanı adaylığı ve seçim sürecine ilişkin tüm konularda CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na tam yetki verdiğini söyledi.

Milletvekillerinin de yetki belgesi hazırladıklarını belirten Özel, üç küme milletvekilinin imzalarını taşıyan metni şu şekilde aktardı: “CHP Meclis grubu olarak 26 Şubat 2023 günü saat 10.00’da yaptığımız toplantıda oybirliğiyle anlaştık. Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili bundan sonraki tüm süreçlerde grubumuz adına karar almak. Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yetki verdi.”

ADAYLARIN İSMİNE ULAŞILDI

Milletvekillerinin cumhurbaşkanı adayının ismi konusunda da anlaştığını belirten Özel, Altı Levha’nın ortak iradesine vurgu yaparak, bu ismin metinde yer almadığına dikkat çekti.

CHP Küme Başkan Yardımcısı Özgür Özel, deprem nedeniyle grup toplantısının bugün yapılabileceğini belirterek, toplantıya deprem bölgesinden 109 milletvekilinin online olarak katıldığını belirtti. Kılıçdaroğlu’nun deprem bölgesinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdiğini belirten Özel, CHP milletvekillerinin deprem bölgesinde yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdiğini söyledi.

KILIÇDAROĞLU’NUN BAŞBAKANDAN YETKİSİ ALMASI BEKLENİYOR

Bu görüşmenin ardından Parti Meclisi toplantısına başkanlık edecek olan Kılıçdaroğlu’nun, 2 Mart’ta yapılacak Millet İttifakı toplantısı öncesinde partisinin delegasyonlarından aday seçimi ve seçim ittifakları için tam yetki alması bekleniyor. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu