Haber

İstihdamda depremzedelere öncelik verilmesi çağrısı

Özçelik-İş Sendikası Genel Lideri Yunus Değirmenci, işe alımlarda önceliğin depremzedelere verilmesi için çağrıda bulundu.

Yazılı bir açıklama yapan Değirmenci, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen başta Maraş ve Hatay olmak üzere bu bölgelerden on binlerce kişinin geçici veya kalıcı olarak Türkiye’nin dört bir yanına gittiğini söyledi.

İnsanların yeni bir hayat ve başlangıç ​​umuduyla eski hayatlarını geride bıraktıklarına dikkat çeken Değirmenci, şöyle konuştu:

“Onların bu yolculuklarında elimizden gelen gayreti ortaya koymaya çalışıyoruz. Bu doğrultuda Türkiye’nin birçok bölgesindeki 45 bin üyemize iş imkanı olan iş yeri patronlarını davet ediyor ve duyarlı olmalarını istiyoruz. İşe alımlarda önceliğin depremden etkilenen vatandaşlarımıza verilmesi konusunda.Patronların bu davetini üstleniyoruz.Sizin de büyük bir memnuniyetle karşılanacağınıza ve bu doğrultuda hareket edeceğinize canı gönülden inanıyorum.Binlerce depremzede vatandaşımızın mağdur olduğunu biliyoruz. gittikleri illerde iş arıyorlar.Bu konuda da yoğun talep alıyoruz.Bu nedenle geçimini sağlamak,kendisi ve çocukları için bir hayat kurmak isteyen depremzedeler için çalışma hayatında bir seferberlik başlatmamız gerekiyor. aileler. istiyoruz”. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu