Ekonomi

Madencilik Platformu sözcülüğüne Mehmet Yılmaz seçildi.

Madencilik Platformu sözcüsü olarak Altın Madencileri Derneği (AMD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz seçildi.

Türkiye Madenciler Derneği’nden yapılan açıklamaya göre, madencilik sektöründe faaliyet gösteren 18 birlik ve dernekten oluşan Madencilik Platformu, 14 Temmuz’da All Mermer Doğaltaş ve Makineleri Sanayicileri Derneği’nin Ankara’daki genel merkezinde toplandı.

AMD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz’ın Madencilik Platformu sözcülüğüne seçildiği toplantıda, şubenin gündemindeki değerli konular da masaya yatırıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Maden Platformu Sözcüsü Yılmaz, Türk madencilik sektörünün ortak sesi olmak amacıyla yola çıkan Madencilik Platformu’nun kısa sürede kamu otoritesi tarafından prestij kazanan değerli bir yapıya dönüştüğünü belirtti. diyerek, “Bu yeni dönemde kurumsal yapıyı güçlendirerek Platformumuzu ‘sektörel sorunların çözüm adresi’ haline getirdik. Bu çatı altında tek ve güçlü bir ses oluşturarak Türk madenciliğini bir üst seviyeye taşımayı hedefliyoruz.” sözlerini kullandı.

Madencilik bölümünün gelişmesini engelleyen birçok sorunun olduğuna dikkat çeken Yılmaz, şunları kaydetti:

“Türkiye bir süredir yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı bir büyüme stratejisiyle ilerlemeye çalışıyor. Şube olarak biz de bu strateji doğrultusunda adımlar atmayı arzu ediyoruz. Ancak bazı engeller var ve çok Bunu yapmadan önce analizi bekleyen önemli sorunlar. ekonomi Yönetimle uyum içerisinde bütün sorunları aşacağımıza inanıyorum. Önündeki engeller kaldırılırsa Türkiye Madencilik daha fazla yatırım, üretim ve ihracat için üzerine düşeni yapacak ve ülke ekonomisinin lokomotifi olacaktır.”

haber-tuzluca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu