Haber

İmamoğlu’nun CHP’lilerle yaptığı görüşme internete sızdı

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığında yapıldığı anlaşılan ve partinin olağanüstü kongreye götürülmesi konusunun görüşüldüğü online toplantının görüntüleri internete sızdırıldı.

Engin Altay, Gökhan Günaydın, Tekin Bingöl, Onursal Adıgüzel ve Bülent Teczan gibi üst düzey CHP’lilerin katıldığı kapalı devre toplantıda, Parti Meclisi’ni toplantıya çağırmak için imza toplama ve harika bir kongre düzenleme iddiaları tartışılıyor.

İmamoğlu: İnanılmaz kongre süreci olgunlaşabilir mi?

Toplantının başında toplantının ana çerçevesini anlatan İmamoğlu, “Parti Meclisi sürecine zemin hazırlamakta kararlılık gösterdik… olgun mudur, zemini var mı? Elimizdeki verilere dayanarak bir heyet görüşülmüştür: “Burada olan veya olmayan, o konuya da katkı sağlayacak arkadaşların katkılarıyla bir çalışma ve öngörü zemini oluşturulacaktır. oluşturulan. Bu konuda da bir çalışma yapıldığını biliyorum” diyor.

Kimin imzaladığını ve imzalayacağını açıklar

Online toplantıya katılan CHP’liler, Parti Meclisi’nin toplanması için kaç imza gerektiğini, kimlerin imza attığını ya da atacağını tartışıyor. Parti Meclisi’nde görevden alınan il ve ilçe başkanlarının itirazlarının görüşülmesinin amaçlandığı konuşmalardan anlaşılmaktadır. Genel Başkanın katılmaması halinde Parti Meclisi toplantısının yapılamayacağı ihtimalini değerlendiren CHP’liler, buna karşı alınabilecek önlemleri de tartışıyor.

“Özel bir törene dönüştürmeyelim”

Gerekli imzalar toplandıktan sonra dilekçeyi genel merkeze kimin sunacağının da görüşüldüğü toplantıda söz alan Bülent Tezcan, “Bu dilekçenin verilmesi çok özel bir törene dönüştürülmemeli. , ama basına gitmen yeterli” diyor.

14 dakikalık videonun sonunda Pazartesi gününe kadar gerekli imzalara ulaşılacağı, ardından gecikmeden dilekçenin genel merkeze iletilmesi gerektiği söylendi.

DW/GY, AK

tavsanli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu