Haber

Hakimden Şaşırtan Karar: ‘Kel’ Demeye Ceza 1740 TL

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sosyal medyadan ‘kel’ dediği için hakkında soruşturma açılan sanık hakkında takipsizlik kararı verildi. Bu olayın ardından Teknik Müdür Hikmet Karaman’a küfür ettikten sonra ‘kel’ diyerek hakaret ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan Fatih D.’ye 87’nci gün adliyeden 1740 TL para cezası verildi.

Olay, geçen yıl 6 Mart’ta Kayseri’de meydana geldi. İddiaya göre Kayserispor eski teknik direktörü Hikmet Karaman, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Fatih D. isimli şahıs, söz konusu paylaşımın altına küfürlü yazı yazdı. Sonra ‘Kes sesini kel’ yorumunu yaptı. Şikayet üzerine Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından zanlı Fatih D. hakkında soruşturma başlatıldı ve iddianame düzenlendi.

Sanık Fatih D., Kayseri 12. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın son duruşmasına katılmadı. Hikmet Karaman’ın avukatı salonda hazır bulundu. Sanık Fatih D., daha önceki ifadesinde, “Söz konusu sosyal medya hesabı bana aittir. İddia edilen paylaşımları yaptığım için pişmanım. Hikmet Karaman’dan özür diliyorum.”

Mahkeme hakimi Birol Küçük, sanık Fatih D.’ye ‘sesli yazı veya görüntülü mesajla hakaret’ suçundan 87 gün 1740 TL para cezasına çarptırdı. Hakim, sanığın sabıka kaydı olmadığı için hükmün açıklanmasının ertelenmesine karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu