Haber

AK Parti’li Güneş: “85 milyon tek yürek yaralarımızı saracağız”

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, 85 milyonun tek yüreği olarak depremin yaralarını saracak, acısını birlikte dindireceklerini söyledi.

Güneş, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.

Depremler nedeniyle binlerce kişinin hayatını kaybettiğini ve binlerce kişinin evsiz kaldığını belirten Güneş, hem depremin etkilediği alanın genişliği hem de sert kış koşullarının ilk etapta çalışmaları zorlaştırdığını söyledi. Güneş, deprem anından itibaren tüm zorluklara rağmen devletin tüm kurumlarıyla milletine hizmet için seferber olduğunu söyledi.

Bugünün depremde yıkılan 11 şehri ayağa kaldırmak için seferberlik günü olduğunu vurgulayan Güneş, şu ifadeleri kullandı:

“Devlet ve millet olarak 85 milyon tek yürek olarak hep birlikte yaralarımızı saracak, acılarımızı birlikte dindireceğiz. Van’da, Bingöl’de, İzmir’de depremlerde, Manavgat yangınlarında nasıl şehirlerimizi kurup restore ettiysek. ve Muğla, Kastamonu’daki sel felaketi, bu bölgeleri kısa sürede geri alacağız” diyerek, “Orayı daha güzel bir şekilde yeniden inşa edip canlandıracağız. Biz her zorlukla birlikte bir kolaylık olduğuna inanan bir milletiz. Millet olarak bu zor günleri geride bırakacağız.”

gerzeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu