Haber

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden Amatör Sporculara Nakit Desteği

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi(EBB), bu yıl da Eskişehir72 amatör spor kulübe 720 bin TL nakit bağışta bulundu. EBB Lideri Yılmaz Büyükerşen, “Yasalar çerçevesinde, amatör sporcuları ve kulüpleri elimizden geldiğince desteklemeye devam ediyoruz” dedi.

Açtığı spor okulları ile çeşitli branşlarda yüzlerce sporcu yetiştirmiştir. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi amatör spor kulüplerine desteğini sürdürüyor. Bu içerikte EskişehirTürkiye’de faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine düzenlenen törenle nakit desteği verildi.

Törende Önder Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Deniz Kaplan, Gençlik ve Spor SporServis Başkanı Dr. Mehmet Ali Çeliksoy, Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (EASKF) Yürütme Kurulu Başkanı Sadri Ceddim ve yönetim kurulu üyeleri bir araya geldi.

Destekle ilgili niyetini açıklayan Önder Büyükerşen, şunları söyledi:

“Amatör sporun gelişimini çok önemsiyorum. Bu nedenle yıllardır olduğu gibi bu yıl da imkanlar ölçüsünde desteğimizi sürdürüyoruz. 72 amatör spora toplam 720 bin TL nakdi yardımda bulunduk.” Amatör sporun yaşatılması için çalışan Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadri Ceddim ve yönetimine, “Spor kulüplerimizin başkan ve yönetimlerine teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak sizlere hukuk çerçevesinde destek olmaya devam edeceğiz.”

EASKF Yönetim Kurulu Başkanı Sadri Atam da Başkan Büyükerşen’e desteklerinden dolayı teşekkür ederek şunları söyledi:

“Eskişehir, Türk sporuna başarılı sporcular yetiştiren, milli takımlara gönderdiği sporcularla farklı branşlarda büyük başarılara imza atan bir spor şehridir. Büyükşehir Belediyemiz de her yıl yaptığı nakdi bağışlarla amatör kulüplerimize desteğini sürdürmektedir. Tüm kulüp yönetici ve sporcularımızın isimleri Başkanımız Yılmaz Büyükerşen ve ekibinin isimleridir.Teşekkürler.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu