Haber

Dilan Polat Operasyonunda Yeni Gelişme: Gözaltındaki Engin Polat’ın büyükannesi serbest bırakıldı

İnanılmaz tartışmalarla gündeme gelen Dilan Polat ve eşi Engin Polat, dün gece gözaltına alındı. Mali Hatalarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü operasyonlarda gözaltına alınan şüpheliler arasında Engin Polat’ın büyükannesi de yer aldı. Büyükanne Zehra Yılmaz serbest bırakıldı.

MASAK raporlarının açıklanmasının ardından kara para aklama ve vergi kaçakçılığı gibi iddiaların odağında yer alan Dilan ve Engin Polat çiftinin mal varlıklarına el konularak yurt dışına çıkışları yasaklandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın düğmeye basması üzerine harekete geçen polis grupları, dün gece 43 adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

Mali Kabahatler Şube Müdürlüğü ekiplerinin 6 ilde gerçekleştirdiği operasyonların ardından aralarında Dilan ve Engin Polat çiftinin de bulunduğu 17 şüpheli gözaltına alındı.

Hakkında ciddi kara para aklama suçlamaları bulunan Polat çiftinin “belge usulsüzlükleri ve firar şüphesiyle” gözaltına alınmasının ardından yeni gelişmeler yaşandı.

Dilan Polat’ın yardımcısı Şule’nin de gözaltına alındığı, operasyonda gözaltına alınan kişi sayısının 18 olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan şüpheliler arasında Engin Polat’ın büyükannesi Zehra Yılmaz’ın da olduğu açıklandı.

.

Kendi adına şirket açtığı öğrenildi. Polat çifti ve polisteki 17 şüpheli hakkında işlemler sürüyor.

Engin Polat’ın üzerine şirket kurduğu ortaya çıkan büyükanne Zehra Yılmaz da polis ekipleri tarafından sorguya çekildi.

Engin Polat’ın 76 yaşındaki büyükannesi emniyetteki ifadesinin ardından sağlık sorunları dikkate alınarak savcılık kararıyla serbest bırakıldı.

Dilan ve Engin Polat’ın sözlerini en son verecekleri öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu