Haber

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç: ‘İsrail, Gazze’deki Filistinli sivillere soykırım yapıyor’

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, “İsrail’in Gazze’de Hamas’a karşı meşru bir savunması yok. İsrail’in Gazze’de sivil Filistin halkına yönelik soykırımı var.” söz konusu.

Adana’da esnaf gezisine çıkan Kılıç, daha sonra bir otelde gazetecilerle buluştu.

Kılıç burada yaptığı konuşmada İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına değinerek şunları söyledi:

“İsrail’in Gazze’de Hamas’a karşı hiçbir hukuki savunması yok. İsrail’in Gazze’de Filistinli sivillere yaptığı soykırım suçtur. İsrail’de yapılanlar savaş suçudur. Hem insanlık suçu hem de soykırım suçudur. Hem suçtur hem de suçtur.” savaş ve insanlığa karşı suçtur.” Üstelik soykırım suçu uluslararası ceza mahkemesinde yargılanması gereken bir durumdur.”

Bir gazetecinin yerel seçimlerde ittifak yapıp yapmayacaklarına ilişkin sorusuna Kılıç, “Refah Partisi olarak Adana ve ilçelerinde yerel seçimlere tek başımıza gireceğiz. Şu anda Refah Partisi’ne ittifak teklifi var” dedi. Yapılmadı. Sadece Adana için değil, diğer illerimiz için de yapılmadı. Sonuçta yapılmadı.” “Partimizin gücünü görmeyi, seçmenin desteğini ölçmeyi, kendi bayrağımızla ve adaylarımızla sandık başına gitmeyi ve ona göre sonuç almayı tercih ediyoruz.” o cevapladı.

haberbelen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu