Haber

Uzun zamandır beklenen buluşma başladı! Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu Ahlatlıbel’de buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) seçim yenilgisinin ardından başlayan ‘değişim’ tartışmaları devam ediyor. Son olarak İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da görüşmeye geldi. Toplantı saat 10:45 civarında başladı. İki isim Ankara Çankaya’daki Ahlatlıbel’de bir araya geldi.

“BULAŞTIKLARI YER SON ANA KADAR GİZLİ TUTULDU”

Cumhuriyet’in Ankara kaynaklarından edindiği bilgiye göre; Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu arasındaki görüşmenin yeri son ana kadar gizli tutuldu. Edinilen bilgiye göre gazeteciler ikiye ayrıldı. Bir grup Ahlatlıbel’de, bir grup da CHP Genel Merkezi’nde bekledi.

KRİTİK RÖPORTAJ DÜN DUYURULDU

İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu arasındaki kritik görüşme önceki gün duyurulmuştu. İmamoğlu’nun Ankara’ya giderek orada CHP genel başkanı ile değerli bir görüşme yapacağı belirtildi.

ŞİMDİYE KADAR NE OLDU?

İBB Lideri İmamoğlu, seçimlerden kısa bir süre sonra yayınladığı görselle ‘değişim’ mesajı verdi. İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Sadece ben değil, toplum değişim istiyor. Bu yolda kulak tıkayarak yürümek mümkün değil. Herkesin ne istediğini anlamak şart” ifadelerini kullanmıştı. . Onları görmeliyiz.” CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise katıldığı canlı yayında İmamoğlu’nun isterse aday olabileceğini belirterek, İstanbul gibi bir şehri kaybetmemeleri gerektiğini, “akıllı düşündüklerini” ve birinci önceliklerinin olduğunu vurguladı. İstanbul’dur.

ODADA “DEĞİŞİKLİK” MESAJI VERİLDİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin dün Meclis’te yaptığı kümelenme toplantısında yaptığı konuşmada değişimin önünü açacağını belirterek, “Gemiyi güvenli bir şekilde limana götürmek kaptanın görevidir. Herkes bilmeli ki kaptan olarak, Gemiyi sağ salim alacağım.”

basiskele-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu