Haber

Ümraniye Belediyesi Mahallem Futbol Turnuvası Final Maçını Gerçekleştirdi

Ümraniye Belediyesi’nin düzenlediği Mahallem Futbol Turnuvası’nın final maçı yapıldı. Final maçını eski FIFA hakemi Deniz Ateş Bitnel’in yönettiği turnuvada, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, oyunculara ödüllerini takdim etti.

Ümraniye’de bu yıl ikincisi düzenlenen Mahallem Futbol Turnuvası renkli görüntülere sahne oldu. Turnuvaya 23 mahalleden 268 sporcu katıldı. Tüm maçların Akademi Ümraniye Milet Bahçesi’nde oynandığı Mahallem Futbol Turnuvası’nın final maçını eski FIFA hakemi Deniz Ateş Bitnel yönetti. Aşağı Dudullu ile Atatürk Mahallesi arasında oldukça çekişmeli geçen final karşılaşmasının galibi 1-0’lık skorla Atatürk Mahallesi oldu.

Turnuvada dereceye girenlere kupa ve madalyaları Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım tarafından takdim edildi. Ayrıca şampiyon olan Atatürk İlçesine 18 bin TL, ikinci olan Aşağı Dudullu İlçesine 14 bin TL, üçüncü olan Çakmak İlçesine 10 bin TL, dördüncü olan Topağacı ilçesine ise 5 bin TL değerinde hediye çeki verildi. Semt.

“Ümraniye’de futbol ve spor farklıdır”

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Futbol denilince akla Ümraniye geliyor. Ümraniye Süper Lig’deydi, şimdi 1. Lig’de. Ancak temeli mahallelerden geliyor. Ümraniye denince hepsi var. Her türlü spor var ama futbol diğeri. 17 mahalleden futbol takımları haftalarca oynadı. Şimdi de birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncüyü belirledik. Hepsine teşekkür ediyorum. Ümraniye’de futbol ile sporun farklı olduğunu söylüyorum” dedi.

“Birçok kulübe gidebilecek futbolcular burada keşfedilebilir”

Eski FIFA hakemi Deniz Ateş Bitnel ise, “Yönettiğim birçok finale eşdeğer bir maçtı ve emeğin yoğun olduğu bir maçtı. Burada futbolcuların değil mahalle sakinlerinin bu kadar kaliteli futbol oynaması ve centilmen yaklaşımları takdire şayan. Takdire şayan. Bu tür organizasyonlar mahallelerin entegrasyonu açısından çok güzel. Birçok kulüp “Gidebilecek oyuncular burada keşfedilebilir” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu