Ekonomi

TÜSİAD: Çocukların kaliteli eğitime erişimi en temel sorumluluğumuz

Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken, tüm çocuklarımızın kaliteye ulaşmasını sağlamak en temel sorumluluğumuzdur. eğitim ve yaşam koşulları ile onlara gelişmiş, saygın, adil ve çevreye duyarlı bir gelecek sunmaktır.” ifadeleri kullanıldı.

TÜSİAD’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yapılan açıklamada, iş dünyasının eğitime dayalı, gelişmiş, saygın, adil ve çevreye duyarlı bir geleceğin inşası için var gücüyle çalışmaya devam edeceği vurgulandı. çocukların sağlığı ve mutluluğu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik ve müreffeh istikbal davasının temel taşı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş yıl dönümünü kutluyor, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyoruz. geleceğimizin inşasında çocukların memnuniyetini esas alarak bu değerli günü onlara armağan eden Cumhuriyetimizin kurucu nesillerine, demokratik, laik anlayış içinde hayat bulan bedelleri yaşatma sorumluluğumuzu da hatırlatmaktadır. ve sosyal hukuk devleti ve bunları yeni nesillere aktarmaktır.

Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında kalkınma hikayemiz; eğitimli, sağlıklı, masraflı, mutlu ve özgür, hayallerini eşit fırsatlarla gerçekleştirme olanağına sahip nesiller üzerine inşa edileceğine inanıyoruz.

Bu doğrultuda çocuk yoksulluğu, çocuk işçiliği, çocuk yaşta evlilik gibi toplumsal yaraları ve bunlara yol açan koşulları kararlılıkla ele almak; Depremin olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılmasında çocukların en yüksek faydasını temel alan politika ve adımların en kapsayıcı şekilde uygulanması da kritik önem taşıyor. İş dünyası olarak, çocukların eğitimi, sağlığı ve memnuniyetini temel alan, gelişmiş, saygın, adil ve çevreye duyarlı bir gelecek inşa etmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu