Haber

Şeyma Döğücü, İBB’nin metroyu toprak dökerek kapatma sürecini anlattı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi göreve geldiği günden bu yana attığı birçok adıma tepki gösterdi.

Bunlardan en dikkat çekici olanlarından biri de AK Parti döneminde yapımına başlanan Sancaktepe-Yenidoğan metrosunun inşaatına ara verilmesi oldu.

İBB Başkanı İmamoğlu’nun talimatıyla durdurulan inşaat hafriyat dökülerek kapatıldı.

O anların görüntüleri Türkiye’nin gündemine oturdu.

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, metro inşaatının askıya alınmasına Twitter hesabından tepki gösterdi. “Sancaktepe’de daha önce bitiremedikleri metronun ikinci açılış törenini yapan İBB’ye soruyoruz. Bugün toprak attığınız Yenidoğan Metrosu için ‘Metro İptal Töreni’ yapacak mısınız?”açıklama yapmıştı.

“Yatırım yapıldı, planlar yapıldı”

Döğücü, Adem Metan’ın Peki Sonrası programında süreci anlatarak Yenidoğan halkına bir müjde verdi.

Damat şu ifadeleri kullandı:

“İBB’nin metro aksları ile ilgili çalışmaları vardı. Malum bir süreç durduruldu, ertelendi… Bizim de buradan geçen bir metro sürecimiz oldu. Mevcut İBB yönetimiyle planlandı, yatırımlar alındı, hatta yatırımlar alındı, yatırımlar yapıldı. düğmeye bastılar.

Çok muhtaç bir eksen var. Hastanenin Yenidoğandan başlayacağı yere awn bordür adı verilen bir bordür.


“İnşa edildi, şantiye kuruldu”

Orası yüzde 4 oranında açıldı, inşaatı yapıldı, şantiyesi kuruldu, şantiye yeri belirlendi. Maalesef burada çok fazla kullanıcı olmadığı için başlayan hafriyat arazileriyle inşaatı kapatmaya başladılar.


“Tamamen toprakla doldurdular”

Tamamen dolduklarına inanabiliyor musunuz? 7 km uzunluğunda bir hat. Hafriyat çöplüğünden para kazandılar. Vatandaşlardan büyük tepki gördü. Vatandaşlar, ‘Metro hattı olduğu için buradan ev aldık, yatırım yaptık’ dedi.


“İşi bırakmadık”

Elbette bu etkinliği de geride bırakmadık. Vatandaşlarımızın şikayetlerini Ulaştırma Bakanlığı’na ilettik. Bakanlığımız yerin teslimini İBB’den alacak ve biz yaptıracağız.

bakanlık yapacak

Adil Bey, yerin İBB’den teslim edilmesini talep etti. Umarım yer verirler. Aksi takdirde Sancaktepe’de ikinci kez nefretle karşılaşacaklar. Yeni doğan insanlar çok yansıtıcıdır.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu