Dünya

Semyonovka sakini anlattı: Ukraynalı askerler alkol alıp birbirine ateş açtı

Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin Yasinovata ilçesindeki Semyonovka köyünün tahliye edilen sakinlerinden Sergey, Sputnik’e açıklamasında, Ukraynalı askerlerin alkollü halde araç kullanarak kontrol kaybettiği için çok sayıda kaza yaptığını belirterek, “Özellikle gece saatlerinde çok kaza oluyordu. Işık yakmadan silah taşıyorlardı. Tanklarla birbirini eziyorlardı. Tanklar köprüden düşüyordu. Sadece bu kazalardan son bir yılda 200 kişinin öldüğünü kendi gözlerimle gördüm” diye konuştu.

Ukraynalı askerlerin alkollü halde kendi silah arkadaşlarına ateş açtığını anlatan Sergey, örnek olarak aktardığı bir olay sırasında, tek bir atış yüzünden Ukraynalı askerlerin kendi mevzilerini havan ve topçu ateşine tuttuğunu anlattı.

Bu olayda çok sayıda askerin öldüğünü belirten köy sakini, “Önce ateş açıyor, sonra olayı araştırıyorlar. Birisi radyoda, ‘Nereye ateş ediyorsunuz, onlar bizim arkadaşlarımız’ diye bağırıyordu” dedi.

Rusya Savunma Bakanlığı, 4 Mayıs günü Donetsk Halk Cumhuriyeti’nde Semyonovka dahil üç köyün kontrol altına alındığını duyurmuştu.

haber-avcilar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu