Yaşam

Selçuklu Belediyesi’nden Camilerde Sıfır Atık Eğitimi ve Yaz Kur’an Kursları

  Selçuklu Belediyesi, sıfır atık bilincini toplumun geniş kitlelerine yaymak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Selçuklu’da farklı camilerde ve Yaz Kur’an Kurslarında eğitim gören çocuklara sıfır atık eğitimi veriliyor.

Selçuklu Belediyesi, sıfır atık bilincini geniş kitlelere yaymak amacıyla eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Bu konuda çalışmalarını yoğunlaştıran Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından ilçedeki Yaz Kur’an Kursları ve camilerde eğitim gören öğrencilere sıfır atık eğitimi veriliyor.

Selçuklu Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü çalışanları tarafından verilen eğitimler, Anadolu Sanayi Camii, Motorlu Araçlar Sanayi Camii, Selçuklu Merkez Camii ve çeşitli Yaz Kur’an Kurslarında gerçekleştirildi. Sıfır Atık eğitimi ile atık oluşumunun önlenmesi, kaynağından farklı toplanması ve geri dönüşümünün sağlanması konularına dikkat çekildi.

Selçuklu’da sıfır atık, geri dönüşüm ve çevre bilincini artırmak, israfın önlenmesi, kaynakların verimli kullanılması, atık miktarının azaltılması, atıkların toplanması ve geri dönüştürülebilir atıkların toplanması için örnek çalışmalar yürüten Selçuklu Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü; camilerde düzenledikleri eğitimler ve Yaz Kur’an Kursları. Ekonomiye kazandırılması için neler yapılabileceği anlatılarak daha yaşanabilir bir çevre için üzerimize düşen sorumluluklara dikkat çekilmiştir. Çalışma kapsamında yaklaşık 320 Yaz Kur’an Kursu öğrencisine açıklayıcı bilgiler verildi. Böylece gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak ve sıfır atık bilincini artırmak amaçlanmaktadır.

Selçuklu Belediyesi, Sıfır Atık çalışmaları kapsamında yürüttüğü “Atık Kumbara” Projesi ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından düzenlenen 3. Sıfır Atık Zirvesi’nde en yeterli uygulama ödülünü aldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu