Yaşam

Seferihisar’da Kitap Günleri düzenlendi

Seferihisar İstanbul’da bu yıl ikincisi düzenlenen “Kitap Günleri”, onlarca yazarı, binlerce kitabı Seferihisarlılarla buluşturdu. Kitap günleri kapsamında düzenlenen etkinliklere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail ErginKitap günlerini geleneksel hale getireceğiz” dedi.

15-18 Haziran tarihleri ​​arasında Seferihisar’da düzenlenen “2. Seferihisar Kitap Günleri”ne ilgi büyüktü. Birçok yayınevinin stant açtığı kitap günleri kapsamında düzenlenen panel ve söyleşilere birçok ünlü isim katıldı. Sığacık’ta düzenlenen etkinliklerin üçüncü gününde tiyatro sanatçısı Altan Gördüm ile “Tiyatro ve Edebiyat” söyleşisi gerçekleştirildi. Dr. Arif Koşar ve gazeteci Hakkı Özdal “2. yüzyıla girerken siyasetin üç üslubunun aşılması” konusunu ele alırken, tarihçi Sinan Meydan “100. Yılında Cumhuriyet”ten bahsetti. Oy Psikiyatrist ve Yazar Dr. Arzu Erkan ile röportaj gerçekleştirildi. “İkinci Yüzyılda Sosyal Demokrasi” başlıklı panelin konukları CHP Milletvekili Sevda Erdan Kılıç ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Murat Aydın oldu.

UCA’DAN KAPANIŞ METNİ

Kitap günlerinin son gününde sağanak yağış nedeniyle Teos Yazarlar Evi’nde gerçekleştirilen panel ve söyleşide Gülce Başer, Tuğrul Keskin, Sol Parti MYK üyesi Alper Taş, İşçi Partisi Milletvekili Sevda Karaca konuşmacı olarak yer aldı. Kapanış ünlü anlatıcı, sunucu ve programcı Metin Uca’nın keyifli sohbeti ile yapıldı.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, etkinliklere olan ilginin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, “Kitap günlerini geleneksel hale getireceğiz” dedi.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu