Yaşam

Oyuncu Özgür Ozan öğrencilere Tomris Uyar’ın hikayesini okudu

Oyuncu Özgür Ozan, Nilüfer Belediyesi’nin 2023 Yılın Raportörü Tomris Uyar etkinlikleri kapsamında öğrencilerle birlikte hikaye okudu. Öğrencilere kitap okumaları tavsiyesinde bulunan Ozan, kütüphanelerin de korunması gerektiğini vurguladı.

Nilüfer Belediyesi’nin 2023 Yılın Yazarı Tomris Uyar etkinlikleri kapsamında ilk öykü okuma toplantısı gerçekleşti. Nilüfer Belediyesi Üçevler Kütüphanesi’nde düzenlenen etkinliğe sevilen oyuncu Özgür Ozan konuk oldu. Yönder Okulları ile Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi öğrencilerinin katıldığı etkinlikte usta oyuncu, Tomris Uyar’ın İpek ve Bakır kitabından ‘Konuk’ öyküsünü okudu. Öğrencilerle samimi sohbet eden Özgür Ozan, onlara kitap okumaları için önerilerde de bulundu. Kitabın okundukça insana iyi geldiğini vurgulayan Ozan, “Kitap okumak güzeldir, ruha iyi gelir. Hayal gücünü genişletir, kişinin kendini ifade etme yönünü güçlendirir. Okunan her kitap insanlarda farklı duygular uyandırır.

Kitap iyi bir arkadaştır ve sizi asla yalnız bırakmaz. Hikaye okumayı seviyorum ve hayatımda okuduğum bazı bölümleri kullanıyorum. Kitap okumak hem dili hem de ifade etme becerisini güçlendirir.

Nilüfer Belediyesi’nin kütüphanecilik açısından değerli çalışmalara imza attığını belirten Özgür Ozan, buraların korunması gerektiğini de vurguladı. Rol arkadaşı Ela Yörüklü, öğrencilerle yaptığı röportajda Özgür Ozan’ı yalnız bırakmadı. Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Remzi Çınar, keyifli sohbetin ardından Özgür Ozan’a teşekkür etti.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu