Teknoloji

Netflix şifre paylaşımını durdurmak için bir adım daha atıyor

Birçok Netflix abonesi, hizmetin kullanıma sunulmasından bu yana parolalarını başkalarıyla paylaşmayı seçti. Böylece fiyatı bölme fırsatı doğdu. Ancak son yıllarda abone sayısının azalmaya başlamasıyla bu durumla yetinmeyen Netflix, şifre paylaşımı konusunda adımlar atmaya başladı.

Şifre paylaşımı için uygulanacak yeni kurallar bugün dört ülkede uygulanmaya başlandı: Kanada, Yeni Zelanda, PortekizVe İspanya. Parola paylaşım kuralları daha önce Netflix tarafından Latin Amerika’daki birçok ülkede test edilmişti. Değişiklikler, hesabınızın kullanılacağı birincil konumun belirlenmesi ile ilgilidir; bu, paylaşılıp paylaşılmadığını belirlemek için hesaba erişildiğinde konum kontrollerinin yapılacağı anlamına gelir. Duyuru, seyahat ederken de izleyebileceğinizi söylüyor, bu yüzden bunun nasıl uygulanacağı şu anda bilinmiyor.

Netflix, diğer hizmetlerin sunduğu ‘aile planı’ tekliflerinden biraz farklı bir modelle, ek bir ücret karşılığında mevcut bir plana kullanıcı ekleme olanağı sunmayı planlıyor. Bu kuralların 2023 yılında büyük ölçekte yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu