Haber

Musluklardan akan mavi su görenleri hayrete düşürdü

izmir Çeşme’de çeşmelerden akan masmavi su manzaraları, sosyal medyada gündem oldu. İZSU Genel Müdürlüğü, “Bu durumun içme suyu şebekemizle bir ilgisi yok. Görüntü gerçekten bir aboneye ait ise adres paylaşılırsa gerekli inceleme yapılacak ve duruma göre abonemize bilgi verilecektir” dedi. kurulumun.” Bazı kullanıcılar, “İzmir belediyesi halka bedava camsil veriyor, nankör!” onlar paylaştı.

ÇEŞMEDEN MAVİ SU

İzmir’in Çiğli ilçesinde çekilen görüntülerde çeşmeden akan mavi su büyük şaşkınlık yarattı. Konuyla ilgili sosyal medya kullanıcıları, “İzmir belediyesi halka bedava cam veriyor, nankör!” “Ne oldu belediye bedava gargara verdi” gibi yorumlar yaptı.

İZSU’DAN AÇIKLAMA

İZSU Genel Müdürlüğü konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sayaç yeri yönetmeliği esasları gereği idaremizin sorumluluğu abonelerin parsel sınırına kadar içme suyunun getirilmesi ile sınırlıdır. Tüm sorumluluk abone şube hattına, kollektör yapısına aittir.” iç sayaçların bulunduğu yere, bundan sonraki evsel tesisat aboneye aittir.İnsan sağlığına uygunluğu açısından periyodik muayeneleri düzenli olarak yapılmaktadır.

“AĞIMIZLA İLGİLİ DEĞİLDİR”

Kısa bir video ve abone musluğundan mavi su aktığı iddiası sosyal medyada gündem oluyor. Bu durumun içme suyu şebekemizle bir ilgisi yoktur. Görüntü gerçekten bir aboneye ait ise adres paylaşılırsa gerekli inceleme yapılarak kurulumun durumuna göre abonemize bilgi verilecektir. Bölgede şirketimizin şebekeye yaptığı müdahalelerin sonuçlarına ilişkin başka bir şikayet bulunmamaktadır.”

haberbor.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu