Haber

Meteoroloji’den İstanbul dahil 20 il için sarı kodlu uyarı

Parçalı çok bulutlu, yurdumuzun kuzey, iç ve batı kesimleri ile Marmara, Ege, Batı ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu (Konya ve Karaman hariç), Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, kuzeydoğusu ile parçalı bulutlu Doğu Anadolu ve Van doğu çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

yağış; Marmara’nın güneyi ve doğusu, (İstanbul, Çanakkale’nin içleri, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli, Sakarya), Batı Karadeniz’in içleri ve Kütahya’nın kuzeyi, Eskişehir, Ankara’nın kuzeyi ve batısı, Bekleniyor Çankırı, Amasya ve Çorum çevresinde yerel olarak güçlü olmak.

Sıcaklıklar 4-6 derece düşecek

Hava sıcaklığının iç ve batı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın güneyli, Doğu Anadolu’nun doğusu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

yağış; Marmara’nın güneyi ve doğusu, (İstanbul, Çanakkale’nin içleri, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli, Sakarya), Batı Karadeniz’in içleri ve Kütahya’nın kuzeyi, Eskişehir, Ankara’nın kuzeyi ve batısı, Çankırı, Amasya ve Çorum çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklenirken, ani sel, sel, yerel dolu, yıldırım, hortum ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

kuvvetli rüzgar uyarısı

Rüzgarın Doğu Anadolu’nun doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güneyden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiği için olası aksiliklere karşı tedbirli olunması gerekiyor.

20 il için sarı kodlu uyarı

Öte yandan sarı kodlu uyarı verilen 20 il ise şöyle:

Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çankırı, Çorum, Eskişehir, İstanbul, Kastamonu, Kocaeli, Kütahya, Sakarya, Sinop, Tokat, Yalova, Karabük, Düzce.

golhisarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu