Ekonomi

Martı’dan çalışanlarına 200 milyon TL’lik hisse

Martı’dan yapılan açıklamaya göre, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açıldıktan sonra çalışanlarını hissedar yapmaya karar verdi. Buna göre şirketin çalışanlarına dağıttığı hisse opsiyon büyüklüğünün halka arz değerlemesine göre 200 milyon TL civarında olacağı açıklandı. Martı’nın halka arzından belli bir süre sonra bu seçeneklerin çalışanlar tarafından değerlenebileceği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Martı Kurucusu Oğuz Alper Öktem, New York Borsası’nın girişine Türk bayrağı asacakları ve New York Borsası’nda açılış gongunu çalacakları günün hayalini kurduklarını belirtti. uzun soluklu hazırlıklarını sürdürdüğünü belirterek, “Martı kurduğumuz gün uzun bir yolculuk olacak. biliyorduk. Çok çalıştık ve 4 yıl içinde dünyanın en büyük mobilite şirketlerinden biri olmayı başardık.

Bu başarıda şüphesiz Martı çalışanlarının payı büyük. Türkiye’ye doğru böylesine tarihi bir adım atarken çalışanlarımızı da unutmadık. Birlikte ortaya koyduğumuz işlerden gurur duyuyoruz ama daha da önemlisi bu başarıyı çalışanlarımızla paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. (EKONOMİ HİZMETİ)

habercide.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu