Haber

Malatya’da çadır ve konteynırlarda kalanlara Çiğli Belediyesi kişisel bakım hizmeti veriyor.

Çiğli Belediyesigruplar, Malatya Türkiye’de çadır ve konteynırlarda kalan kadın, erkek ve çocuklar ile yatalak ve engelli hastalara kişisel bakım hizmeti vermektedir. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da Çiğli’den grubu ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, bugün Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi’nde çadırlarda kalan vatandaşlarla bir araya geldi.

“SİZDEN BAŞKA KİMSE BİZİMLE DEĞİLDİ”

Ağbaba, “Anneler Günü nedeniyle Çiğli Belediye Başkanımız Utku Gümrükçü deprem mağduru olan ve kendine bakamayan güzel annelerimize destek için ekibini gönderdi. Yeşiltepe Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi’nde bireysel bakım yapılıyor. 3 aydır çadırda kalan ve depremden etkilenen sevimli hanımlarımıza ikramlarda bulunuldu.Sizi tebrik ediyorum” dedi.

Bornova Belediyesi’nin kurduğu çadırlarda yaşayan kadınlar, kendilerine gösterdiği ilgi ve destek için CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’ya teşekkür ederek, “Hep yanımızda oldunuz. Üç yıldır yanımızda kimse yok. Aylar. Çok teşekkür ederiz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Milletvekilleri sizin gibilerin sesi olsun. İnsanlığınız açıkça ortaya çıkmıştır. Ne mutlu ki sizin gibi değerli bir vekilimiz var.”

“KİŞİSEL BAKIM SAĞLIYORUZ”

Ağbaba, yatalak ve engelli hastaların evlerine gidilerek hizmet verildiğini de kaydederek, “Umarım bu Malatya’ya örnek olur. Yatalak ve engelli hastaların büyük mağduriyeti var.”

Çiğli Belediyesi Başkan Yardımcısı Nihal Demir Çoban, Çiğli Belediyesi olarak deprem bölgesi olan Malatya’da kişisel bakım hizmeti verdiklerini söyledi. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün desteğiyle tüm deprem bölgelerinde bireysel bakım hizmeti verdiklerini kaydeden Çoban, “Ayrıca yatalak ve engelli hastalarımıza kuru banyo hizmeti de veriyoruz. Depremde kadınlar ve çocuklar daha çok etkileniyor. kadınların yarısının biraz merhem olmasını istedi” dedi. .

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu