Ekonomi

Kripto para piyasasına yansıyan gelişmeler

Investing.com – Hafta başında kripto segmentindeki bazı orta vadeli gelişmeleri derledik.

madeni para tabanıdaha hızlı ve daha ucuz süreçler için bitcoinLightning Network’ü gündemine aldı

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, Twitter’da Bitcoin Lightning Network’ü (LN) platformuna entegre etme planlarını duyurdu. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Lightning Network’ün harika bir çözüm olduğunu ve Coinbase’in gelecekte bu sistemi kullanacağını söyledi. Lightning Network, daha yüksek işlem hızlarına ulaşabilen ve daha düşük maliyetli işlemlere izin verebilen bir Bitcoin ağı olarak ağ ölçeklenebilirliğini ele alan, Bitcoin’in en iyi bilinen 2. katman çözümüdür.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un Lightning Network hakkındaki yorumları birçok Bitcoin savunucusu tarafından olumlu karşılandı.

öğle yemeğiYanma platformu Terraport saldırıya uğradı

TerraCVita geliştirici ekibi tarafından geliştirildi ve yakın zamanda yayınlandı arazi Klasik DeFi platformu Terraport’un saldırıya uğradığı bildirildi. Terra Finder verilerine göre platformdan 4 milyon dolara yakın Terra Classic (LUNC), TerraClassicUSD (USTC) ve TERRA varlıkları çalındı.

LUNC DAO tarafından da onaylanan Terraport hack’inde protokolün LUNC, USTC ve TERRA’daki tüm likiditesini sıfırladığı görüldü.

kardanADA balina toplamaya devam ediyor

2022 yılındaki düşüşün ardından toparlanmaya başlayan kripto para piyasalarında olumlu görünüm devam ederken, büyük yatırımcıların da mevcut seviyeleri değerlendirmeye devam ettiği görülüyor.

Son olarak Blockchain bilgileri, Cardano balinalarının son 2 haftada hızlı bir birikim aşamasına girdiğini gösteriyor. Büyük yatırımcılar bu süre içinde 560 milyona yakın ADA kripto varlığı satın aldı. Mart ayının son haftasında başlayan alımların geçtiğimiz hafta ortasından itibaren ivme kazandığı vurgulanıyor.

ADA fiyatı ise bu dönemde %20’nin üzerinde kazanç kaydederek bir kez daha 0,4 dolar direncinde takılıp kaldı ve bugün 0,38 dolar bandında tutunmaya çalışıyor.

Şibaryumadlı kullanıcının Puppynet ağı KAPUTbüyük işlemleri tetikler

shiba inuSHIB’den sonra ekosistemdeki en büyük kripto para birimi olan BONE, Shibarium’un testnet’inin yoğun ilgisi ile değerli işlem hacimlerine sahip olmaya başladı.

IntotheBlock bilgilerine göre BONE ile yapılan büyük işlemlerin toplam hacmi 119.360’tan 377.960’a yükseldi. Büyük süreçlerdeki bu artış, Shiba Inu ekosistemindeki kripto para birimlerine olan ilgideki artışı yansıtıyor. Bunun yanı sıra BONE, katman-2 ağı Shibarium’daki komitelere ödeme yapmak için kullanılacak tek kripto varlığı olacak. Bu nedenle, şu anda test aşamasında olan Shibarium ana ağ operasyonlarının başlatılmasının ardından BONE belirtecine olan talebin artması bekleniyor.

BONE, Mart ayında yaklaşık %40’lık bir gerilemenin ardından 1 dolara düştükten sonra Nisan ayında bu seviyede istikrar kazandı.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu