Ekonomi

Kripto para piyasası düşüşte

Kripto para piyasasının önderi Bitcoin, bugün 15.550 dolarlık fiyatı ile iki yılın en düşük düzeyine dokundu. BTC, Cumartesi günkü en yüksek fiyatından %27 oranında düşüş yaşadı. Kripto piyasasının toplam bedelinin, 24 saat evvelki düzeylere nazaran %6,7 ve Cumartesi günkü dorukların %21 altına inerek 839 milyar olduğu görülüyor.

En büyük altcoin Ethereum da büyük kıymet kaybı yaşadı. Şu anda 1070 dolar düzeyinin yakınında bulunan ETH’de Temmuz ayında olduğu üzere, satın almada gözle görülür bir güçlenme var.

Kripto piyasası şu anda, ağır baskı ile yapılan panik satışları sonucu da bir tasfiye kademesinde. Mevcut kriz kripto düzenlemeleri için tetikleyici misyonu görebilir.

Düşüşe neler sebep oldu?

Kripto para piyasası neredeyse 5 aydır yatay bir düzlemde hareket ediyordu. Bu da yatırımcıları bir nebze de olsa rahatlatmıştı. Yaşanan keskin düşüş, yatırımcıları şaşırttı. Yatırımcılar, marj davetleri nedeniyle kendilerine karşı teminat altına alınan kredilerdeki kayıpları karşılamak için kripto para ünitelerini satmak zorunda kaldılar. Alameda ile birlikte FTX borsası da varlıkları satıyor olabilir.

İlk 100 kripto para ünitedeki en kıymetli düşüş, SOL’un en büyük sahiplerinden biri olan FTX Lideri Sam Bankman-Fried’in yatırım şirketi Alameda Research olduğu için %49 oranında çöken Solana oldu.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu