Haber

Kocaeli’de Gebze Millet Bahçesi’ne yakın mercek

KOCAELİ (İGFA) – Dünya önderleri Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Çerçeve Kontratı Taraflar Konferansı’nda (COP) bu global meseleye deva ararken, öbür bir taraftan da somut çalışmaların yapılması da bilhassa vurgulandı.

Daha yeşil bir dünya için kentlere düşen sorumlulukların da her fırsatta lisana getirildiği dünya gündeminde, ağaçladırma siyasetlerinin da değerine vurgu yapılıyor.

Bu tartışma yapılırken Türkiye’de ise lokal idareler ile Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı iş birliğinde kentlere kazandırılan ve imali devam Millet Bahçeleri çok kıymetli bir pozisyona geldi.

Gebze’de de 400 bin metrekare alana yapılan Millet Bahçesi, bölgenin gerek toplumsal gerekse yeşil alan kapasitesine yeni bir soluk ve ivme kazandıracak.

Gebze Millet Bahçesi’nin son durumunu yerinde inceleyen ve bilgi alan Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr Tahir Büyükakın, “7 bin 500 fidanı toprakla buluşturacağımız, 7’den 70’e herkesin nefes alacağı, insanımızın doğa ile buluşup, keyifli vakit geçireceği millet bahçemizi en kısa zamanda tamamlayarak, vatandaşlarımızın hizmetine alacağız” dedi.

Gebze Belediye Lideri Zinnur Büyükgöz, AK Parti İlçe Lideri Recep Kaya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç’ün de hazır bulunduğu incelemede, projenin son durumu hakkında bilgi alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, “Gebze’mize ve bölgemize çok yakışacak Millet Bahçesi projemizi yakından inceledik. Millet Bahçemizle birlikte daha yeşil bir Kocaeli için çalıştığımızı ifade de etmek isterim. Bizim diğer bir önemli çabamız kişi başına düşen yeşil alan miktarını daha da yukarılara çekmektir. Millet Bahçelerimiz işte bu hedefe de çok önemli bir katkı sunuyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu