Ekonomi

KeyBanc, Sektör Ağırlığı derecesine sahip UFP Teknolojilerini piyasaya sürüyor

KeyBanc Capital Markets Pazartesi günü, mühendislik ambalaj analizleri konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan UFP Technologies’i (NASDAQ:UFPT) Sektör Ağırlığı derecelendirmesiyle kapsamaya başladı. Firma, özellikle Medikal son pazarlarda, çeşitlendirilmiş müşteri tabanı sayesinde pazarın üzerinde organik büyüme trendini sürdürme konusunda şirketin güçlü konumunu vurguladı.

UFP Technologies, Medikal sektörüne doğru önemli bir değişim yaşadı ve bu, şirketin genel organik büyümesinin 2016’dan 2019’a kadar yaklaşık %3’ten 2021’den 2023’e kadar tahmini %14’e çıkmasına katkıda bulundu. Önümüzdeki üç ila beş yılın %12 ila %18 arasında olması bekleniyor; bu büyümenin yarısı organik yollardan, diğer yarısı da birleşme ve satın almalardan gelecek.

Şirketin teknolojik farklılaşmasının ve özel malzemelere erişiminin, ürün portföyünün çoğunda müşteri tutma oranını artırdığına inanılıyor. UFP Technologies’in sunduğu ürünlerin çoğunluğu, robotik cerrahide kullanılanlar gibi tek kullanımlık eserlerden oluşuyor ve bu pazar segmenti yüzde on oranında genişliyor. İşlerin bu tekrar eden yapısının dengeli gelir akışlarını teşvik etmesi bekleniyor.

2023’ün başlarında, UFP Technologies yönetimi önümüzdeki üç ila beş yıl için sırasıyla %28 ila %31 ve %15 ila %18 arasında değişen brüt ve faaliyet marjı hedefleri belirledi. Şirketin 2023 yılı faaliyetleri S&P 500Hisse senedinin %24’lük yükselişine kıyasla %49 artan performansının, şirketin bu yılki marj hedeflerinin alt sınırına ulaşma yolunda ilerlemesiyle birlikte kârlılıktaki yükselişi yansıttığı düşünülüyor.

KeyBanc, UFP Technologies’in, yüksek marjlı tıbbi teknoloji dallarına gerçek anlamda devam eden geçiş, son satın almalardan elde edilen sinerjilerin gerçekleştirilmesi ve hem yeni hem de mevcut üretim tesislerinde optimize edilmiş operasyonel kaldıraçla desteklenen olumlu gidişatını sürdüreceğini iddia ediyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu