Haber

Kemal Kılıçdaroğlu’nun ülkelerine göndereceği Suriyeliler, program öncesi evlerinden alınarak İl Göç İdaresi’ne götürüldü.

HABER: ÇAĞATAN AKYOL – Kamera: SADIK KARAKULOĞLU

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla ülkelerine uğurlanacak Suriyelilerin program öncesi evlerinden alınarak İstanbul İl Göç İdaresi’ne götürüldüğü ortaya çıktı. Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Veysel Bal, “Bunun tek bir sebebi olacağını düşünüyoruz. Gün önceden belirlenmiş olsa da CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün onları uğurlamak için bu kervana katılacağını düşünüyoruz. Ben ‘ Başka bir anlam katmak istemiyorum.” .

Esenyurt Belediyesi’nin ülkelerine dönmek isteyen Suriyeliler için ‘Gönüllü Dönüş’ projesi kapsamındaki çalışmaları devam ediyor. Suriyeli bir grubun ülkelerine uğurlanması için bugün belediyenin eski Cumhurbaşkanlığı binası önünde program düzenlendi. Ancak Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla yapılması planlanan vedalaşma öncesi Suriyelilerin evlerinden alınarak İl Göç İdaresi’ne götürüldükleri öğrenildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Veysel Bal, belediye olarak yaklaşık 3 yıldır Suriyelilerin ülkelerine dönüşü için çalıştıklarını söyledi. Bal, “Bugün günleri belli olan 36 Suriye vatandaşımızın geri dönmesine yardım edecektik” diyen Bal, şunları kaydetti:

“Bu sabah saat 07:00’de Suriyeli vatandaşlarımızın İlçe Göç İdaresi ve Zabıta ekipleriyle birlikte adreslerinden alınarak İlçe Göç İdaresi’ne, oradan da Polis veya İlçe Göç Şube Müdürlüğü’ne götürüleceği işçimize bildirilmiştir. Yönetim ülkelerine gönderecek Neden böyle bir karar alındı ​​Belediye olarak 3 yıldır bu projeyi destekliyoruz. Toplam 8 bin Suriyeli misafirimiz memleketlerine gönderildi.4 bine yakın Suriyeli misafirimiz memleketlerine gönderildi.Bu sayıyı gitmeleri için gönderdik.

Bunun tek bir sebebi olduğunu düşünüyoruz. Gün önceden belirlenmiş olmakla birlikte, CHP Genel Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün bu konvoya uğurlanmak üzere katılacağının öğrenilmesinden sonra olduğunu düşünüyoruz. Başka bir anlam katmak istemiyorum. Ayrıca Belediye Başkanımız Sayın Kemal Deniz Bozkurt ile CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün bu konuyla ilgili açıklama yapacaklarını da iddia ediyorum.”

kinikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu