Haber

Kara para aklama iddiasıyla gözaltına alınan çift adliyeye sevk edildi

Kara para aklama şüphesiyle gözaltına alınan Dilan ve Engin Polat çifti, emniyetteki işlemlerinin ardından beraberindekilerle birlikte adliyeye sevk edildi. Çift, adliyeye sevk edilmeden önce sağlık kontrolünden geçirildi. Engin Polat’ın annesi Şükran Polat, çiftin sağlık kontrollerinin yapıldığı hastaneye gelerek basın mensuplarına sert tepki gösterdi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor “Müsabakalarda bahis ve şans oyunlarının düzenlenmesine ilişkin kanunları ihlal etmek” suçundan soruşturulan Engin ve Dilan Polat, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Polat çiftiyle birlikte gözaltına alınan 18 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

“Çok kızgınım”

Bu sabah aralarında Dilan ve Engin Polat’ın da bulunduğu 18 kişi adliyeye sevk edildi. Aralarında Polat çifti Sezgin Polat, Kürşat Polat, Sıla Doğu ve Can Doğu’nun da bulunduğu şüpheliler adliyeye sevk edilmeden önce Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Polat ailesinin yakınları hastaneye gelerek destek verirken, Engin Polat’ın annesi Şükriye Polat da basına yaptığı açıklamada, “Çok sinirliyim, şunu söylemek istiyorum. Başka bir şey söylemek istemiyorum.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu