Haber

Jeremy Corbyn’den Selahattin Demirtaş’a teşekkür mesajı

İngiltere İşçi Partisi’nin eski lideri ve 4 Temmuz’da yapılacak erken genel seçimlerde bağımsız milletvekili adayı olan Jeremy Corbyn, Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın kendisine gönderdiği destek mesajına sosyal medya platformu X hesabından yaptığı paylaşımla teşekkür etti.

Jeremy Corbyn, Selahattin Demirtaş’ın Edirne Cezaevi’nden gönderdiği destek mektubunun Türkçe ve İngilizce versiyonlarının fotoğrafıyla birlikte paylaştığı mesajında, şu ifadeleri kullandı: “Haksız bir şekilde tutukluğunun devam ettiği Türk hapishanesinden yazdığı destek mektubu için Selahattin Demirtaş’a teşekkürler. Türkiye’de – ve dünya çapında – özgürlük, barış ve adalet için yürütülen mücadele galebe çalmalı.”

‘ÖZGÜR ZAMANLARDA GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE’

Demirtaş, Corbyn’e mesajında şöyle demişti: “Sevgili Jeremy; 4 Temmuz’da yapılacak seçimlerde hepinize başarılar diliyor, İngiltere’deki dostlarımızın da sizi tüm güçleriyle destekleyeceklerine inanıyorum. Özgür zamanlarda görüşmek dileğiyle, selam sevgilerimle…”

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu