Haber

İnegöllü Sporcu Avrupa Şampiyonası’nda Milli Takımı Temsil Etti

İnegöl Belediyesi Spor Kulübü bisiklet sporcusu Furkan Çamlıdere, İtalya’da düzenlenen Dağ Bisikleti Avrupa Şampiyonası’nda milli takım formasıyla mücadele etti.

İnegöl Belediyesi bünyesinde 2009 yılında kurulan ve yıllardır farklı branşlarda binlerce kişiyi sporla buluşturan İnegöl Belediyesi Spor Kulübü, sağladığı altyapı imkanlarıyla ülke sporuna katkı sağlamaya devam ediyor. Voleyboldan basketbola, jimnastikten masa tenisine, spor tırmanıştan okçuluğa, oryantiringden bisiklete birçok farklı branşta hizmet veren kulüpte yetişen gençler, milli grup formasıyla ülkemizi temsil ediyor.

GENÇ SPORCULAR PERFORMANSIYLA DİKKAT ÇEKTİ

Son olarak İnegöl Belediye Spor Kulübü DOSTUM bisiklet takımının sporcusu Furkan Çamlıdere, milli takım formasıyla ülkemizi temsil ederek İnegöl’ü gururlandırdı. 04-06 Ağustos tarihlerinde İtalya’da düzenlenen Dağ Bisikleti Avrupa Şampiyonası’na katılan İnegöl Belediyespor bisiklet takımının sporcusu Furkan Çamlıdere, milli gruba adını verme çabasındaki performansıyla alkış topladı. Genç sporcu, Avrupa’nın en formda ortasında gösterdiği gayretle dikkatleri üzerine çekti. Ülkemizi başarıyla temsil eden Çamlıdere, performansıyla da geleceğin adına umut verdi.

“SPORCUMUZU TEBRİK EDERİM”

Amacı sporu tabana yaymak ve her bireyin sporla tanışmasını sağlamak olan İnegöl Belediyesi Spor Kulübü ve milli sporcu Furkan Çamlıdere hakkında açıklamalarda bulunan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Sporcumuz Furkan Çamlıdere takımımızla ülkemizi temsil etti. İtalya’da düzenlenen Dağ Bisikleti Avrupa Şampiyonası’nda milli forma. Bu durum İnegöl Belediyesi Spor Kulübü’nün amaç ve hedefleri doğrultusunda doğru yolda olduğunu ispatlamıştır. Bu başarıya ulaşan sporcumuzu tebrik ederiz. Şampiyonluktaki performansından dolayı kendisini tebrik ediyorum” dedi.

İNEGÖL BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ GERÇEK YOLDA

İnegöl Belediyesi Spor Kulübü’nün amacının da bu olduğunu ifade eden Lider Taban, “İnegöl 60 bin öğrencisi, genç nüfusu ve potansiyeli yüksek bir şehir. Biz de bu şehirdeki her gencin, her öğrencinin en az bir sporla ilgilenmesini istiyoruz. Profesyonel olmak zorunda değil ama çocuklarımıza sporun şevkini, heyecanını ve disiplinini yaşatmak istiyoruz. İnegöl Belediyesi Spor Kulübü de bu niyetle ortaya çıkmış bir yapıdır. 14 yılda birçok farklı branşta binlerce sporcu yetiştirmiş bir kulüp. Oryantiring, bisiklet ve spor tırmanış gibi branşlarda milli sporcular yetiştirmiş bir kulüptür. Sporcumuz Furkan Çamlıdere’nin milli takımımızı temsil edecek seviyeye gelmesi doğru yolda olduğumuzun kanıtıdır. Sporcumuzu ve onu yetiştiren antrenörlerimizi ve kulüp yetkililerini tebrik ediyorum.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu