Teknoloji

Gamer’lara Kötü Haber: Yeni Resident Evil Ertelendi!

Capcom tarafında merakla beklenen Resident Evil 9 oyunuyla ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Detaylarını sizler için derledik…

Japon merkezli oyun geliştiricisi Capcom’un, dünyaca ünlü korku oyunu serisi Resident Evil için uzun süredir yeni bir oyun üzerinde çalıştığı zaten bilinmekte. İsim olarak Resident Evil 9 olduğu söylenen bu oyun hakkında pek çok söylenti ortalıkta dolaşmakta. Fakat son iddia, oyunseverleri hayal kırıklığına uğratır cinsten. Beklenen oyun Resident Evil 9’un çıkış tarihi ertelendiğine dair söylemler bulunuyor. Bu iddianın ayrıntıları yazımızın devamında yer alıyor.

Resident Evil 9 Ertelendi, 2025 Yılında da Yayınlanmayacak

Daha önceki duyumlara göre, şirketin Resident Evil 9’u 2025’te piyasaya süreceği yönündeydi. Bu bilgiyi birçok kaynak bunu doğrulamıştı, hatta bazıları belirli bir tarih bile vermişti. Fakat son gelen bilgiler ışığında, oyunun çıkması için biraz daha zamana ihtiyaç olduğu söyleniyor.

Oyun şirketi içinden sızdırılan bilgilere göre; Resident Evil 9’un 2025 yılında da çıkmayacağı konuşuluyor ve bu da bir gecikme olacağı yöndeki şüpheleri arttırıyor. Gecikmenin sebebi bilinmiyor ancak söz konusu kaynak endişeye mahal olmadığını belirtiyor. Şirketle ilgili önemli bir iddia daha bulunuyor.

Şirketin içindeki bir kaynak, Capcom’un Resident Evil 9’dan önce aynı seri içerisinde farklı bir yeni oyun çıkarabileceğini, spekülasyonların ise yeniden yapımına bir işaret olduğunu aktardı. Bu durumda gözler Resident Evil 5 oyununa dönüyor.

Capcom şirketi, önümüzdeki aylarda yapacağı yeni duyurularla gerçekten de oyun dünyasını şok edeceğine dair bilgiler geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu