Haber

Finike’de deprem önlemi çalışmaları başladı

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, olası depremlere karşı bilinçli önlemler almak için Akdeniz Üniversitesi ile iş birliği içinde çalışma başlattıklarını belirtti.

Geyikçi yaptığı açıklamada, belediye meclisinde deprem konusunu gündeme getirdiklerini ve ilçede alınabilecek önlemleri değerlendirdiklerini belirtti.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıların büyük mağduriyete yol açtığına değinen Geyikçi, birebir mağduriyet yaşamamak için gerekli önlemlerin önceden alınması gerektiğini ifade etti. Bu doğrultuda bilimsel bir çalışma yapma kararı aldıklarını belirten Geyikçi, şunları kaydetti:

“Akdeniz Üniversitesi Jeoloji Bölümü ile iletişime geçtik ve birlikte çalışmaya başladık. Bilim adamlarından gelecek raporları bekliyoruz ve raporlar doğrultusunda bir yol haritası belirleyeceğiz. Ne gibi önlemler almamız gerektiğini öğrendik ve en doğrusu olacağına karar verdik. Buna göre çalışmalara başlamak için bilimsel verilere dayalı cevaplar vermek istiyoruz.”

Geyikçi, arama kurtarma ve sivil savunma hizmetlerini yürütmek üzere Yerel Hizmetler Müdürlüğü ile Finike Belediyesi Arama Kurtarma grubunun kurulmasına meclis üyelerinin oy birliği ile karar verildiğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu