Ekonomi

Fethiye’de Üsküp ile Dalaman arasında uçak seferleri başlatılması için toplantı yapıldı

Muğla’da, Kuzey Makedonya ve Balkan ülkeleriyle turizm ve Üsküp ile Dalaman arasında uçak seferlerinin başlatılması konulu toplantı yapıldı.

Foça Mahallesi’nde bir otelde gerçekleştirilen toplantıya, Makedonya- Türkiye Ticaret Odası (MATTO) İdare Konseyi Üyesi Maksut Karayalçın, Fethiye Belediye Lideri Alim Karaca, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Lider vekili Ramazan Dim ile dal temsilcileri katıldı.

Dim, burada yaptığı konuşmada, FTSO ile Makedonya-Türkiye Ticaret Odası ortasında geçen yıl imzalanan kardeş oda protokolünün akabinde iki ülke ortasında turizm başta olmak üzere ticarete ve dostluğa dayalı bir köprü kurulduğunu söyledi.

Dalaman ile Üsküp ortasında karşılıklı uçak seferlerinin başlamasıyla turizm ve ticari ilgilerin ivme kazanacağına inandıklarını söz eden Dim, “Fethiye ile Üsküp arasındaki turizmin gelişmesi için en önemli iki konu ulaşım ve tanıtım. Fethiye ile Üsküp arasında uçak seferlerinin bir an önce başlaması büyük önem arz ediyor. Bu konuda önemli bir yol katettik. Cumhuriyet’imizin 100. yılı olan 2023 yılında Dalaman-Üsküp seferlerinin başlaması da çok anlamlı olacak.” dedi.

MATTO İdare Heyeti Üyesi Maksut Karayalçın, Antalya ile Bodrum’a Üsküp’ten uçak seferleri yapıldığını hatırlattı.

Görüşmelerin akabinde Dalaman’a da uçak seferleri planladıklarını lisana getiren Karayalçın, “Dalaman bölgesi çevresindeki turistik destinasyonlar çok güzel. Düzenlenecek seferlerle bölge daha çok Makedon turist ağırlayacak.” diye konuştu.

Fethiye Belediye Lideri Alim Karaca da bölgede daha fazla Makedon turist ağırlamak için tanıtım çalışmalara takviye vereceklerini kaydetti.

Konuşmaların akabinde Fethiye Turizm İstişare Ofisi Şube Müdürü Saffet Dündar tarafından Fethiye ile ilgili sunum yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu