Haber

Efkan Ala: Sizin için dağları deleceğiz!

BURSA (İGFA) –Bursa’yı bir bütün olarak ele alan ve 17 ilçede yaşam kalitesini yükseltecek yatırımları hayata geçiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, Orhaneli ilçesinde ulaşım ve altyapıya öncelik verdi.

İlçe merkezi ve kırsalda 153 kilometre sıcak asfalt ve sathi kaplama yapılırken, ilçenin alt yapısının güçlü olması için içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu sınırları yenileniyor.

Günlük kapasitesi bin metreküp olan atık su arıtma tesisinin kapasitesi 4,5 kat artırılarak Avrupa Birliği standartlarına getirilmesi çalışmalarına hız verildi.

Orhaneli’ye değer katan projeler kapsamında Karagöz Kamp ve Mesire Alanı yayla turizminde ilçeyi bir adım öteye taşıyacak, Göynükbelen Yaylası’nda devam eden Gençlik Kampı ise sadece Bursa’nın değil Türkiye’nin gençlerini de bir yıl boyunca ağırlayacak. yılın 12 ayı. Katı Atık Transfer Tesisi ile evsel katı atıkların çöpten hammaddeye dönüştürülmesi sağlanmıştır. Yırtıcı hayvan depolama alanları rehabilite edilirken, Orhaneli’nin atıkları da ekonomiye kazandırılıyor. Ayrıca kırsal kesime yaşam kalitesini yükselten hizmet binaları kazandırılırken, ilçenin tarımsal potansiyelinin en uygun biçimde değerlendirilmesi için kaliteli fidan, fidan, tohum ve ekipman dağıtımı yapılarak çiftçilerin her alanda desteklenmesi sağlanmaktadır.

DAHA ÇOK İŞİMİZ VAR

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, hizmetlerin toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, ilçedeki göçü tersine çevirmek için değerli yatırımların yapıldığını söyledi. Orhaneli’nin 19 bin nüfusuyla dağlık ilçelerin en büyüğü ama Bursa’nın en küçük 4. ilçesi olduğunu hatırlatan Lider Aktaş, “Ancak Orhaneli’nin çok eski bir ilçe olduğunu biliyoruz. Dağ bölgesinin nirengi noktası. Bursa’da en çok şehidin olduğu il, Orhaneli ise Bursa’nın en çok şehidin olduğu ilçesidir. Bir şehrin hareketliliğini artırmanın elbette belli kuralları vardır. Rafting diyoruz, Karagöz mesire yeri diyoruz. Bakın Göynükbelen Gençlik Kampı’nda yılın 365 günü Türkiye’nin dört bir yanından gençleri ağırlayacağız. Bütün bunların Orhaneli’nin tanınırlığına ve ekonomisine yansımaları olacaktır. Şehrimize değer katacak işler yapmamız lazım. Altyapıda görünmeyen çok değerli yatırımlar yapıyoruz. Yaklaşık 80 milyon TL’lik bir yatırım olan 1000 metreküplük arıtma tesisinin kapasitesini sadece 4,5 kat artırıyoruz. Biz bu yanlış anlaşılmayı 19 bin nüfuslu bir ilçede yapıyoruz. Çünkü ilçemizi geleceğe hazırlıyoruz ve yapacak çok işimiz var.”

SİZİN İÇİN DAĞLARI ÇİZİYORUZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala da Orhaneli’ye baktığında sadece bir ilçe görmediğini belirterek, “Orhaneli’ye baktığımda 600 yıl dünyaya adaletle hükmeden Osmanlı devletini görüyorum. Orhaneli dediğimde o büyük devletin kurucularını, o muhterem soyluların torunlarını görüyorum. Orhaneli ve Bursa rastgele bir yer değil. Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti. Böyle bir şehirde olmak hepimize sorumluluklar yüklüyor. Büyükşehir ve Orhaneli Belediyemizin yaptığı yatırımlar ortada. Orhaneli’ye ne kadar hizmet etsek azdır. Hizmet bizim görevimizdir. ‘Kapıkaya tünelini kim yapacak’ diyorlar. Doğancı’yı kim yaptıysa o yapacak. Bunlar bizim için problem değil. Yeter ki istikrar adının arkasında dur, Recep Tayyip Erdoğan. Dağları deliyoruz, taşları deliyoruz. Kısa süre içerisinde bu hizmetleri sizlerle buluşturacağız” dedi.

Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt, rafting pisti, Beefendice doğal yaşam merkezi, makine parkının yenilenmesi, mahalle konaklarının yenilenmesi, imam evi ve camii, park ile ilçeye birçok hizmeti kazandırdıklarını vurguladı. düzenlemeler.

haber-suruc.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu