Dünya

Diablo IV İlk 5 Günde 666 Milyon Doların Üzerinde Satış Yaparak Tüm Zamanların Blizzard Satış Rekorunu Kırdı

Diablo IV’ün “Süper Mario Kardeşler Filmi” ilk haftasında vizyona girdiği haftaki gişe satışlarını geride bıraktı

Oyuncular şimdiden 276 milyon saatten fazla Blizzard Entertainment’ın şimdiye kadarki en hızlı satan oyununu oynadılar.

Gelecek ay başlayacak sezonlar ve gelecek için planlanan genişlemelerle bu büyük oyun çıkışı, ilgi çekici bir canlı hizmet oyununun sadece başlangıcı.

Blizzard tarihinin en çok satan açılış haftasına sahip olmak] Diablo IV 6 Haziran’da piyasaya sürülmesinden sonraki ilk haftada, 666 milyon USD’lik muazzam bir küresel satış oranını aştı.Blizzard’ın şimdiye kadarki en hızlı satan* oyununun devasa ilk hafta çıkışı, “Super Mario Brothers Filmi”nin dünya çapındaki açılış haftası da dahil olmak üzere, yılın dünya çapındaki en büyük gişe açılışını geride bıraktı.

Diablo’nun geçtiği dünya olan Korunak’ın kahramanları oyunu şimdiden 276 milyon saatten fazla oynadı.

Blizzard Entertainment Baş Eğlence Sorumlusu Mike Ybarra, “Blizzard adına, dünya çapında Diablo IV’e kendilerini kaptıran milyonlarca oyuncuya teşekkür etmek istiyoruz” dedi. “Diablo IV, Blizzard kimliğimizi, türü tanımlayan oyunlar yapmak ve desteklemek, efsanevi dünyalar inşa etmek ve ömür boyu sürecek anılara ilham vermek için birlikte çalışan inanılmaz ekip kimliğimizi temsil ediyor. Bu sonuçtan dolayı kendimizi çok şanslı ve gururlu hissediyoruz. “Her türden oyuncu için tasarlandı ve gelecekte onlar için daha fazlası var. Yaptığımız her şeyde oyuncularımızı dinlemeye ve onların beklentilerini aşmaya devam edeceğiz.”

Peki oyuncular Diablo IV’te geçirilen bunca zaman ne yapıyor?

• Erken Erişim’den bu yana 276 milyar iblis öldürüldü: küresel nüfusun yaklaşık 35 katı.

• Oyuncular 316 milyondan fazla kez yenildi

•Bunların 5 milyondan fazlası Kasap tarafından yapılmıştır.

• Oyuncular, arkadaşlarıyla 166 milyondan fazla kez parti oluşturdu.

• Ölümlerin kalıcı olduğu Hardcore modunda 163 oyuncu maksimum seviyeye ulaştı.

Oyuncular oyunu Diablo oynamadıkları zamanlarda izlerler. Diablo IV, yayınlandığı hafta boyunca her gün Twitch’te 1 numara oldu ve ilk haftasında en çok dinlenen ve izlenen oyun olarak Blizzard rekorları kırdı.

Kutsal Anne Lilith, bağlılığınızdan memnundur, ölümlüler.

Diablo IV şimdi oynanabilir. Oyun; Windows® PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation®5, PlayStation®4’te orta platform oyun ve ilerleme özelliklerine sahiptir ve iki oyunculu ekran paylaşımı da dahil olmak üzere konsollarda dört kişiye kadar işbirliğine dayalı güven sunar mod.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu