Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gabar’da günlük petrol üretimi 35 bin varili aştı

Yerel oyÇalışmaları kapsamında mitingi Zonguldak’tan başlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gabar’daki petrol arama çalışmalarına ilişkin dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu.

“En önemli hedefimiz enerjide tam bağımsızlığa ulaşmaktır” diyen Erdoğan, şöyle konuştu: “Muhalefetin hoş karşılamadığı Gabar’daki petrol kuyumuzun günlük üretimi bugün itibarıyla 35 bin varili aştı. Gabar’da günlük üretim miktarı 2024 sonu itibarıyla 100 bin varile ulaşacak. Önümüzdeki dönemde hem “Petrol, doğalgaz ve madencilikte yeni güzel haberler getirmeyi umuyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar;

“Sizleri sevgiyle selamlıyorum. Genç-yaşlı, kadın-erkek tüm Zonguldaklı kardeşlerimizi saygıyla selamlıyorum. Miting alanımız büyüdü, genişledi. Yeni meydanımız şehrimize çok yakıştı. Zonguldak’a olan sevgimiz büyüdü, ve sen bizi böyle koruduğun sürece kimse bizi yolumuzdan alıkoyamaz.

“DOĞAL GAZ İNDİRİMİ NİSAN AYINA KADAR DEVAM EDECEK”

9 ay önce 20 Nisan’da geldim. Karadeniz doğal gazını resmi olarak devreye almanın gururunu yaşadık. Ücretsiz doğalgaz arzımıza devam ediyoruz. İlk ay evlerden fiyat alamadık. Vatandaşlarımızın doğalgaz faturalarını ödedik. Konutlarda 11 ay boyunca kullanılan 25 m3 doğalgazın bedelinin ücretsiz olacağını söylemiştik. Bu uygulamayı 2024 yılının Nisan ayına kadar sürdüreceğiz. Sismik araştırma çalışmalarımız kendi gemilerimizle devam ediyor. Zonguldak’ı kömürden sonra doğalgazın merkezi haline getirmeye kararlıyız. En önemli hedefimiz enerjide tam bağımsızlığa ulaşmaktır. Türkiye’nin enerji güvenliğini garanti altına alacak girişimleri hayata geçiriyoruz.

“GABAR’DA GÜNLÜK PETROL ÜRETİMİ 35 BİN VARİLİ AŞTI”

Karadeniz doğalgazının ardından Gabar’da bulduğumuz petrol de bu atılımlardan biriydi. Muhalefet de bu bulgumuzun üzerini örttü. Milletin sevincini paylaşmak yerine alay ettiler. Muhalefetin hoş karşılamadığı Gabar’daki petrol kuyumuzun bugün itibarıyla günlük üretimi müjdeli habere dikkat çekiyor; 35 bin varili aştı. Gabar’daki günlük üretim miktarını 2024 yılı sonuna kadar 100 bin varile çıkarmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde hem petrolde hem doğalgazda hem de madencilikte yeni müjdeler vermeyi umuyoruz.

ZONGULDAK’TA İLK MİTAL

Zonguldak’ın kalbimizde ayrı bir yeri var. Allah rızası için bir avuç kömür uğruna canını veren cesur, cesur ve çalışkan insanları seviyoruz. 31 Mart’tan önce seçim maratonuna Zonguldak’tan başlıyoruz. Zonguldak’ta Bismillah dedikten sonra yarın Tekirdağ’a doğru yolculuğumuza devam edeceğiz.

“BU KİRLİ PLANA İZİN VERMEDİK”

14 Mayıs’ta sadece karşımızdaki adayla kavga etmedik. Kandil’den Pensilvanya’ya kadar şer güçlerle de mücadele ettik. Oy Kazanmak için devlet bakanlıklarını pazarlık kozu haline getirecek kadar hırslarının kurbanı oldular. 14-28 Mayıs seçimlerinde Zonguldaklı kardeşlerimizin desteğiyle sizlerle bu kirli plana izin vermedik. Birinci kategoride yüzde 52, ikinci kategoride ise yüzde 55 oy alan Zonguldak, millet adamına güçlü bir şekilde destek verdi.

6 ŞUBAT DEPREMLERİ: MADENCİLERİMİZ SEFERBER EDİLDİ

Zonguldak aynı zamanda milli dayanışmanın da simge şehridir. Bunu 6 Şubat depreminde bir kez daha gördük. Bu büyük felakette 53 binden fazla insan hayatını kaybetti. Zonguldaklı madencilerimiz vatandaşlarımızı kurtarmak için seferber oldu. Geçtiğimiz hafta deprem bölgesindeydim. Her depremden etkilenen kardeşlerimize yalnız olmadıklarını gösterdik, deprem evlerini hak sahiplerine teslim ettik. Asrın vahdeti ile asrın felaketinden geçiyoruz. Deprem bölgesi toparlanıncaya kadar durmayacağız, dinlenmeyeceğiz. “Deprem, su baskını, doğal afetler ve maden kazalarında hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu