Haber

Çin’in Ningbo-Zhoushan Limanı, Yeni Enerjili Araçlar İçin Deniz-Demiryolu Konteyner Taşımacılık Seferleri Başlattı

HANGZHOU, 24 Haziran (Xinhua) — Çin’in doğusundaki Zhejiang eyaletindeki Ningbo-Zhoushan Limanı, denizyolu-demiryolu intermodal konteyner taşımacılık hizmetiyle yeni enerjili araçların (NEV) ihracatı için yeni bir koridor oldu.

Liman, Perşembe günü komşu Jiangsu eyaletinden bir konteyner yük treni üzerinde gelen 402 yerli üretim NEV sevkiyatının son 93 otomobillik partisinin ulaşmasına tanık oldu. Söz konusu araçlar Avrupa’ya gidecek bir konteyner gemisine nakledilecek.

Ningbo Zhoushan Liman Limited Şirketi’nde denizyolu-demiryolu taşımacılık hizmetlerinden sorumlu olan Xu Bin, küresel denizcilik piyasasında Ro-Ro taşımacılık hizmetlerindeki kapasite yetersizliği ve Çin’in yerli araba ihracatındaki daima artış nedeniyle, yeni nakliyecilik usulünün Çin’in yeni enerjili araçlarının yurtdışındaki ülkelere gidişini kolaylaştıracağını söyledi.

Çin Otomobil Üreticileri Birliği’nin bilgileri, Çin’in yeni güçlü araç ihracatının bu yılın birinci 10 ayında, bir evvelki yılın tıpkı devrine kıyasla neredeyse iki kat artarak 499.000 adede yükseldiğini gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu