Ekonomi

Cezayir’de sıcaklık artışına karşı ‘turuncu alarm’ verildi

Cezayir’de, kıyı bölgeleri de dahil olmak üzere ülke genelinde gölgede sıcaklıkların 48 dereceye ulaşacağının açıklanmasının ardından turuncu alarm verildi.

Cezayir Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, gölgede sıcaklıkların 48 dereceye ulaşacağı ve Pazartesi gününe kadar devam edeceği Cicil (Jijel), Bicaya (Bejaia), Bumerdas ve Şelef (Chelef) gibi kıyı illerinde yeni bir sıcak hava dalgasına girildiği belirtildi.

Bu nedenle açıklamada, ülke genelinde “turuncu alarm” verildiği belirtilirken, sıcaklıkların artacağı ve güney bölgeler için “sarı alarm” verildiği belirtildi.

Cezayir, yaklaşık bir aydır başkentte 48 dereceye, geri kalan bölgelerde 50 dereceye ulaşan rekor bir sıcak hava dalgasına tanık oluyor.

Cezayir Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 13 Temmuz’da yaptığı açıklamada, Cezayir’in başkentinde 11 Temmuz’da hava sıcaklığının gölgede 47,9 derece olduğunu hatırlatarak, ülke genelinde sıcaklıkların 50 dereceye ulaştığını bildirdi.

Elektrik ve Doğal Gaz Yönetimi Sonelgaz, sıcak hava dalgasıyla birlikte ülke tarihinin en yüksek elektrik tüketiminin kaydedildiğini de duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu