Yaşam

Çalık, sınava saniyeler kala gencin yardımına koştu.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Yüksek Öğrenim Kurumu Sınavına giren öğrencileri yalnız bırakmayarak heyecanlarına ortak oldu. YKS öncesi okulları ziyaret eden Önder Çalık, sınavı saniyeler önce geçerek eksik belgeyi alan Havva Büyükgökçay’ın yardımına koştu. Grup arkadaşlarını genç adayın giriş belgelerini hızlı bir şekilde düzenlemeleri için görevlendiren Çalık, ona okul kapısına kadar eşlik etti.

 

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Yüksek Öğrenim Kurumu Sınavı öncesi ilçedeki okulları ziyaret ederek öğrencilerin ve ailelerinin heyecanını paylaştı. Adaylara başarılar dileyen Önder Çalık, sınavı saniyeler içinde geçmeye çalışan ve belgeleri eksik olan Havva Büyükgökçay’ın yardımına koştu. Giriş belgesini hızlı bir şekilde hazırlamaları için ekip arkadaşlarını görevlendiren Çalık, genç adaya okul kapısına kadar eşlik etti. Çalık, sınava tek başına gelen Büyükgökçay’ın cüzdan, yüzük, kolye gibi kişisel eşyalarını bizzat alarak okul müdürüne teslim etti. Kendisinin de çok heyecanlı olduğunu belirten Çalık, “Sınav öncesi eksik belgesi olan kızımıza çok şükür kapılar kapanmadan birkaç saniye önce eğitim verdik. Yol açık olsun” dedi.

 

“Bana şahsen yardım etmesi çok güzel bir jestti”

 

Havva Büyükgökçay, Lider Çalık’a yardımlarından dolayı teşekkür ederek, “Sabah arabamla geldim birkaç blok ileride park etmek zorunda kaldım. İlk kez sınava giriyorum. Telefonumda oturum açma belgemin ekran görüntüsünü aldım. Birkaç dakika kaldı, çıktıyı almak için koştum. Beylikdüzü Belediye Başkanı sağ olsunlar araç gönderip son anda beni yetiştirdi. Hatta yüzüğüm, cüzdanım gibi şahsi eşyalarımı girerken Önderliğimize teslim ettim. O kadar güzel bir jestti ki, bizzat bana yardım etti. Çok eğlendim, teşekkürler. İnşallah güzel sonuçlar alacağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu