Haber

Bitlis Tatvanlı Mustafa Kurt Avrupa Gençler Kickboks Şampiyonası’nda 3. oldu

Dünya Kickboks Federasyonu’nun düzenlediği Avrupa Gençler Kickboks Şampiyonası’na katılan Bitlis Tatvanlı Mustafa Kurt (17), Avrupa 3’üncüsü oldu.

Bitlis’in Tatvan Gençliği ve Spor Kickboks sporcusu Direktörü Mustafa Kurt, 26 Ağustos-3 Eylül tarihleri ​​arasında İstanbul’da düzenlenen Avrupa Gençler Kickboks Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza attı. Gençler kategorisinde 57 kiloda katıldığı şampiyonada iyi bir derece elde eden Kurt, 3. oldu. Avrupa’da. Başarılarıyla ilçeyi gururlandıran Kurt’un yeni hedefi bu ay Antalya’da yapılacak Muaythai Dünya Şampiyonası’nda şampiyon olmak.

Sporcusu Mustafa Kurt’un ilk milli takım deneyiminde Avrupa 3’üncülüğü gibi bir başarı elde ettiğini belirten antrenörü Ömer Uğur, sporcuyu bu başarısından dolayı tebrik ettiğini iletti. Başarıya katılan Tatvan Kaymakamı Dr. Remzi Demir ve herkese teşekkür eden Uğur, bu ay Antalya’da düzenlenecek Muaythai Dünya Şampiyonası’na katılacak genç sporcuya başarı dileklerini iletti.

İlk milli takım tecrübesinde Avrupa 3.lüğü elde eden Mustafa Kurt, elde ettiği başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yeni hedefinin Antalya’da düzenlenecek Muaythai Dünya Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olmak olduğunu belirtti. Elde ettiği başarıdan dolayı sporcu Mustafa Kurt’u tebrik eden ve başarıdaki katkılarından dolayı antrenörü Ömer Uğur’a teşekkür eden Tatvan Kaymakamı Dr. Remzi Demir de spora ve sporcuya her zaman önem verdiklerini belirtti. Tatvan’daki sporcuların tüm spor dallarında değerli derecelere imza attığını kaydeden Kaymakam Demir, hizmete girecek yeni spor tesisleriyle hem ilçedeki sporcu sayısının hem de başarı sayısının her geçen gün artacağını kaydetti. – BİTLİS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu