Haber

Bitlis Eren Üniversitesi, Bilgisayarlı Görme ve Yapay Zeka Tabanlı Cam Kalite Kontrol Sistemi Geliştirme Projesi için TÜBİTAK’tan destek aldı

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, TÜBİTAK’tan destek almaya hak kazanan “Bilgisayarlı Görme ve Yapay Zeka Tabanlı Cam Kalite Kontrol Sistemi Geliştirilmesi Projesi” temsilcilerine plaket takdim etti.

BEÜ’den yapılan açıklamaya göre, BEÜ’nün paydaş olduğu “Bilgisayarlı Görme ve Yapay Zeka Tabanlı Cam Kalite Kontrol Sistemi Geliştirme Projesi” TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı.

Projenin üniversite temsilcilerini Prof. Dr. Koray Köksal ve Dr. Öğretim Üyesi Emine Cengil’i makamında karşılayan Elmastaş, projenin üniversitenin araştırma ve geliştirme yeteneklerini ortaya çıkardığını belirtti.

Yapay zeka ve bilgisayarlı görme teknolojilerini kullanarak sektörün ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler sunmayı hedeflediklerini kaydeden Elmastaş, “Projenin bu bağlamda önemli bir adım olduğunu düşünüyorum. Proje temsilcilerimizi ve proje ekibini tebrik ediyorum.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu