Haber

Bayraklı Belediyesi’nde ‘Eşit işe eşit ücret’

Geçtiğimiz Kasım ayında DİSK Genel İş Şubesi 6 Nolu ile imzaladığı toplu sözleşme ile çalışanlarının maaşlarına yüzde 60 zam yapan Bayraklı Belediyesi, kurduğu terfi kurulu sayesinde çalışanların unvanlarından kaynaklanan uyumsuzlukları da ortadan kaldırdı. “Eşit işe eşit ücret” ilkesiyle yürütülen çalışma kapsamında 300 işçinin maaşlarında düzenleme yapıldı. Önder Serdar Sandal, “Emekten ve alın terinden yana duruşumuzu sürdüreceğiz” dedi.

300 İŞÇİ DAHİL
Bayraklı Belediyesi, farklı birimlerde çalışan işçilerin fiili iş ve unvan farklılıklarını ortadan kaldırmak için başlattığı çalışmada sonuca ulaştı. Belediye ve birlik arasında imzalanan protokol çerçevesinde 300 belediye personelini ilgilendiren iş ve ekip uyumsuzluğu sorunu ortadan kaldırıldı. Kapsamdaki çalışanların maaşlarında unvanlarına göre iyileştirme yapılacağı belirtildi.

EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Göreve geldiğimiz günden beri emekçinin, emeğinin yanında olduk. Artan hayat pahalılığını göz önünde bulundurarak belediyemizin imkanları doğrultusunda çalışma arkadaşlarımızı mağdur etmemeye özen gösteriyoruz. Eşit işe eşit ücret ilkesiyle; Belediyemiz ile sendika arasında devam eden terfi görüşmeleri sayesinde asıl iş ile unvan uyumsuzluklarını da ortadan kaldırdık. Meslektaşlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

SANDAL’A TEŞEKKÜRLER
DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, “Bayraklı Belediyesi’nde imzaladığımız toplu sözleşmeye göre çalışan kardeşlerimizin unvanları asıl görevlerine göre düzenlenecekti. Bugün itibariyle bu sorunu ortadan kaldırdık. Bayraklı Belediyesi’nde artık herkes yaptığı işe uygun unvan alıyor. Bayraklı Belediye Başkanımız Serdar Sandal’a ve sendikamızın değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu