Haber

Batman’da tekne su almaya başladı, 3 genç itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

BATMAN’ın Gercüş ilçesindeki Kırkat Göleti’ne açılan 4 kişilik tekne, bir süre sonra su almaya başladı. Yaşları 16 ile 17 arasında değişen 4 gençten biri yüzerek kıyıya ulaşırken, yüzme bilmeyen 3 arkadaşı ise ihbar üzerine gelen itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Gençlerin kurtarılmasının ardından tekne battı.

Olay, akşam saatlerinde ilçedeki Kırkat Göleti’nde meydana geldi. Mehmet K. (17), Burak B. (17), Halil C. (16) ve Abdullah Enes tekneyle Kırkat Göleti’nde yürüyüşe çıktı. Bir süre sonra tekne su almaya başladı. Yüzme bilen Abdullah Enes, suya atlayarak kıyıya ulaştı. Yüzme bilmeyen diğer arkadaşları ise teknede mahsur kaldı. İhbar üzerine bölgeye İtfaiye ve AFAD ekipleri sevk edildi. Ekiplerin botla tekneye ulaşıp 3 genci kurtarmasının ardından tekne battı.

’10 DAKİKA GECİKTİRİLSEYSE TEKNE BATIRDI’

Olayın görgü tanığı Hasan Bıçakçı, “İtfaiye ekipleri gençleri kurtarırken tekne batmaya başladı. 10 dakika sonra gelselerdi tekne batacaktı ve gençlerimizi kurtarmak imkansız olacaktı.” Allah takımlardan razı olsun.”

Valilikten konuyla ilgili yapılan açıklamada, “İlimizin Gercüş ilçesindeki Kırkat Gölü’ne botla giden teknede mahsur kalan ve bir süre sonra arızalanan 3 vatandaşımız, itfaiye ekiplerince başarıyla kurtarıldıktan sonra battı. Batman Belediyesi itfaiye ekiplerince botta kurtarılan kişinin MK (17) olduğu, “BB (17) ve HC (16) sorgulanmak üzere jandarma ekiplerine teslim edildi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu