Haber

Batı Avustralya’da Kıyıya vuran Balinalar

SİDNEY, 25 Temmuz (Xinhua) — Yaklaşık 60 ila 70 uzun yüzgeçli pilot balina sürüsü Salı günü güneybatı Batı Avustralya’da bir sahile vurdu.

Salı sabahı, Batı Avustralya Biyolojik Çeşitlilik, Koruma ve Çekim Departmanı (DBCA), balinaların Cheynes Plajı’nın yaklaşık 150 metre açıklarında toplandığına dair raporlar aldı.

Kurum, yerel saatle 16.45 sıralarında yaptığı açıklamada, pilot balinaların kıyıya vurmaya başladığını ve dairenin olayı kontrol altında tuttuğunu bildirdi.

Ajans yaptığı açıklamada, “Şu anda halkın endişesini anlıyoruz ve gönüllülerden gelen destek tekliflerini memnuniyetle karşılıyoruz. Ancak, halkın ve balinaların güvenliği bizim önceliğimizdir, bu nedenle halktan sahile yaklaşmamalarını istiyoruz.”

Birkaç saat sonra Cheynes Sahili Karavan Parkı, balinaların kıyıya vurup kuyruklarını çırptığını gösteren bir video yayınladı.

Parkın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Üzücü haber. Pilot balinalar indi” diyerek haberi doğruladı.

Parkın açıklamasında, DBCA çalışanının sürünün kıyıya vurduğu kıyıda bulunduğu belirtildi. İşçi, mahsur kalan sürünün çevresinde bir güvenlik bölgesi oluşturarak gece boyunca kıyıda kalacak.

haber-demirozu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu