Haber

Bakanların bir bölümü oyunu Ankara’da kullandı

Bakanların bir bölümü oylarını Başkentte kullanmayı tercih etti. Öğleye kadar sandık başına giderek oylarını kullanan Bakanlar, seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU ÇANKAYA’DA OY KULLANDI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu eşi Ruveyda, kızları Zeynep ve Gülnisa Uraloğlu ile Çankaya’daki Cebesoy İlkokulu’na geldi.

Uraloğlu, oyunu 4567 numaralı sandığa atarken “Vatandaş olarak irademizi sandığa yansıtıyoruz. Seçimler inşallah memleketimiz için hayırlı, uğurlu olsun.” dedi. Bakan Uraloğlu, oylama sonrası da şu değerlendirmede bulundu:

“Uzun bir süreç sonucunda mahalli seçimleri yapıyoruz. Belediye başkanlarımız için oylarımızı kullanıyoruz. Bir yıl içinde ikinci seçim oldu. Memleketimiz için inşallah hayırlı olsun. Bizlere en iyi hizmet edecek insanları Allah nasip etsin. Sükunet içinde geçmesini temenni ediyoruz ki öyle oluyor zaten.”

TİCARET BAKANI ÖMER BOLAT OYUNU BAHÇELİEVLER’DE KULLANDI

Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve eşi Suna Bolat Koza İlkokulu’nda kayıtlı olduğu 1073 numaralı sandıkta oy kullandı. Bolat, daha sonra vatandaşlarla sohbet etti ve fotoğraf çektirdi.

Oyunu kullandıktan sonra bir açıklama yapan Bolat, “31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin tüm ülkemize, halkımıza hayırlı uğurlu olmasını Cenabıallah’tan niyaz ediyorum. Şehirlerimizi, ilçelerimizi, beldelerimizi yönetecek başkanlar ve belediye meclis üyelerinin halkımızın aziz oylarıyla seçileceği bir seçim gerçekleştiriliyor.” dedi.

3-4 ayı bulan aday adaylıkları, kampanyalarla dolu zorlu süreçten sonra bugünün artık milli iradenin tecelli edeceği bir gün olduğunu belirten Bolat, “Cumhur İttifakı olarak büyükşehir belediye başkan adaylarımızın, ilçe belediye başkan adaylarımızın, il belediye başkan adaylarımızın kazanacağı ve ülkemiz için yeniden hızlı bir çalışma, proje, yenileme, modernleşme, kentsel dönüşüm ve depremlere hazırlığın gerçekleştirileceği bir sürecin başlamasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” diye konuştu.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI YUSUF TEKİN OYUNU GÖLBAŞI HACILAR İLKOKULU’NDA KULLANDI

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin eşi Ayşe Tekin ile Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde oyunu kullanmak için Gölbaşı Hacılar İlkokuluna geldi.

Oyunu kullanmak üzere eşiyle “1138” numaralı sandığın bulunduğu sınıfın önünde sıraya giren Tekin, sandık görevlileriyle selamlaşmasının ardından gerekli kontrolün yapılması için kimliğini sandık görevlilerine verdi. Daha sonra kabine geçerek oyunu kullanan Tekin, zarfını sandığa attıktan sonra mührü teslim ederek imzasını attı.

Oyunu kullanmasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Tekin, seçimlerin demokratik ülkelerde siyasal istikrar açısından bir bayram niteliğinde olduğunu belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığının yerel yönetimlerle en yoğun çalışan bakanlık olduğunu aktaran Tekin, “Benim birinci temennim, yerel yönetimler seçiminde, eğitimi, okulu, çocuklarımızı, öğretmenlerimizi en çok önceleyen her kim varsa onların seçilmesini arzu ediyorum.” dedi.

Demokratik olgunlukla yürüyen bir kampanya sürecinin yaşandığını söyleyen Tekin, “İnşallah bugün de güvenlikte herhangi bir sorun yaşanmadan, güzel, sağlıklı bir seçim süreci yaşanır, temennim bu. 5 yıl boyunca ilimizi, ilçemizi yönetecek belediye başkanlarımızı, yerel yöneticilerimizi seçiyoruz. Vatanımız için milletimiz için, insanlarımız için hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI MAHİNUR ÖZDEMİR GÖKTAŞ GAZİ ANADOLU LİSESİ’NDE OY KULLANDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş eşi Rahmi Göktaş ile Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde oyunu kullanmak üzere Gazi Anadolu Lisesi’ndeki “4135” numaralı sandığın bulunduğu sınıfın önünde sıraya girdi. Sandık görevlileriyle selamlaşan Bakan Göktaş, gerekli kontrolün yapılması için kimliğini sandık görevlilerine verdi.

Daha sonra kabine geçerek oyunu kullanan Göktaş, zarfını sandığa attıktan sonra mührü teslim ederek imzasını attı.

Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Göktaş, bugünü demokrasinin bayramı olarak nitelendirdi.

Her vatandaş gibi kendisinin de oyunu kullanarak vatandaşlık görevini yerine getirdiğini ifade eden Göktaş, “Sonuçların vatanımıza milletimize hayırlı olmasını diliyor, Türkiye’nin kazanacağı bir seçim olacağına inanıyorum.” diye konuştu.

İÇİŞLERİ BAKANI ALİ YERLİKAYA ÇANKAYA İLKOKULU’NDA OY KULLANDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya eşi Hatice Nur Yerlikaya ile Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde oy kullanacağı Çankaya İlkokulu’na geldi.

Vatandaşlar ve sandık görevlileriyle selamlaşan ve bir süre sohbet eden Yerlikaya, “1151” numaralı sandıkta oyunu kullandı. Sandığa zarfı önce Hatice Nur Yerlikaya, ardından Bakan Yerlikaya attı.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin hayırlı olması temennisinde bulundu. Artık sözün de kararın da millette olduğunu ifade eden Yerlikaya, şunları kaydetti: Hep beraber aziz milletimizin kararının sandığa güzellikle tecelli etmesi için gayret gösteriyoruz. Tüm seçimin yönetimi, nihai kararlar Yüksek Seçim Kurulunun, il ve ilçe seçim kurullarının. Biz de İçişleri Bakanlığı olarak seçim sonrasında oy sayımlarının huzur ve güvenli ortamda tecelli etmesi için çalışıyoruz. Temennimiz, duamız her zaman olduğu gibi demokrasi bayramının en güzel şekilde neticelenmesi ve bu işin tamama ermesi.”

TARIM VE ORMAN BAKANI İBRAHİM YUMAKLI ÇANKAYA’DA OY KULLANDI

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı sabah saatlerinde Çankaya’daki Şehit Feramil Ferhat Kaya Anadolu Lisesi’ne geldi. Yumaklı, oyunu “3259” numaralı sandığa attı. Oy kullanmasının ardından açıklamada bulunan Yumaklı, seçimlerin ülkede demokrasi bayramı olduğunu söyledi. Yumaklı, milletin her dönem çok yoğun bir katılım oranıyla iradesini sandığa yansıttığına dikkati çekerek, “Bu seçimde de öyle olacağını umuyorum. Bütün vatandaşlarımızın huzur içinde bir seçim geçireceğini düşünüyorum. İnşallah yine yüksek bir katılım oranıyla milletimiz iradesini sandığa yansıtacaktır. Seçimde görev yapanlara kolaylıklar ve başarılar diliyorum. Sonuçların ülkemize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.” dedi

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu