Ekonomi

Bakan Göktaş: Yüzyılın felaketini yüzyılın fedakarlıklarıyla aşarız

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Yüzyılın felaketini yüzyılın fedakarlıklarıyla aşıyoruz. Yaralarımızı birlikte sardık, sarmaya da devam edeceğiz.”sözlerini kullandı.

Bakan Göktaş, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin üzerinden geçen 6 ay münasebetiyle sosyal medya hesabından bir görüntü paylaştı.

Görüntüyü deprem bölgesinden görüntülerle seslendiren Göktaş, büyük acılar yaşadıklarını ancak hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadıklarını ifade etti. “Deprem evleri yıktı, yüreğimizi dağladı ama bizi hiç yıkmadı. 85 milyon gönül olduk. Eşi benzeri görülmemiş bir dayanışma ve birlik ruhu gösterdik.”ifadeleri kullandı.

Bakanlık olarak bu dönemde halkın her sözünü dinlediklerini vurgulayan Göktaş, şöyle devam etti:

“Her çağrıda bize uzanan elleri sımsıkı tuttuk. Her talebi bir an önce yerine getirmek için gece gündüz sahada kaldık. Yüzyılın felaketinden yüzyılın fedakarlıklarıyla kurtulduk. Yaralarımızı birlikte sardık. yapmaya da devam edeceğiz. Bu musibet, ne kadar kahramanımızın aramızda olduğunu, bir araya geldiğimizde neler olduğunu gözler önüne seriyor.” Yaşadıklarımızı unutmayacağız, vefat eden vatandaşlarımızı her zaman rahmetle anacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu