Haber

Ayvalıklı tekvandoculardan 1 yılda 104 madalya

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Spor Kulübü’nün taekwondocu gençleri muvaffakiyetten muvaffakiyete koşuyor. 2022 yılında illerarası, bölgesel ve vilayet şampiyonalarında, 38 altın, 29 gümüş ve 37 bronz olmak üzere toplamda on ayda 104 madalya kazanan gençler madalyaya doymak bilmiyor.

13 yıl boyunca; Bayramiç, Balıkesir, Edirne, Çanakkale, Lüleburgaz, Sivas Cumhuriyet kupaları, Yıldızlar Avrupa ve Güney Kore, Almanya, Belçika, Hollanda, Bosna Hersek, Yunanistan, Bulgaristan, Çekya, Fransa, Güney Kıbrıs, Sırbistan Dünya şampiyonalarından madalyalarla dönen gençleri motive eden antrenör Volkan Sersan, “Ayvalık Spor Kulübü olarak 13 yılda 11 ülkede memleketler arası şampiyonalara katıldık ve dokuzu milletlerarası olmak üzere taekwondo branşında 113 ekip kupasına sahibiz. Balıkesir spor tarihinde taekwondobranşında birinci sefer Dünya Şampiyonası’nda milli takım antrenörü olarak görev yaptım. 13 yıldır Ayvalık ilçesinde olimpik bir spor branşı olan taekwondo sporunu çocuklara ve gençlere kesintisiz olarak vermekte olan Ayvalık Spor Kulübü’nün atletleri her geçen gün muvaffakiyet grafiğini yükseltiyor. Çalışmalarmızı büyük bir çaba ve özveriyle sürdürüyoruz. Taekwondo ülkemizin satranç ve voleyboldan sonra en fazla lisanslı atlete sahip olan spor branşıdır. Birebir vakitte katılmış olduğu her olimpiyat oyunlarında madalya getiren tek spor branşımız” dedi.

2022 yılında bugüne kadar 213 sporcu lisanslaması yaptıklarını anlatan Volkan Sersan, kulüpte lisanslı aktif olarak 127 sporcunun eğitim gördüğünü söyledi. Balıkesir’de en fazla lisanslı sporcuya sahip olduklarını hatırlatan Sersan, “Bunun şuuruyla taekwondo sporunun Ayvalık İlçe temsilcisi olarak işimizi severek, profesyonel olarak yapıyoruz. Eğitim gören çocuklarımıza ve gençlere sahiden kıymet ve kıymet verdiğimiz için lisanslı atlet sayımız ile her sene Ayvalık’ta ilçe birincisi oluyoruz. Balıkesir ilinin de en fazla lisanslı atlete sahip olan spor kulüplerinden biri olma unvanımızı koruyoruz. Bu atletlerimizin içinde milletlerarası ve ulusal şampiyonalarda derece elde etmiş, Türkiye derecesi elde etmiş ve ulusal gruplarımız ismine yarışmış birçok atletimiz bulunmaktadır. Toplumsal sorumluluk unsurlarımız gereği aile durumu uygun olmayan ve yetenekli 13 atlete da kulübümüz bünyesinde fiyatsız eğitim vermekteyiz” diye konuştu. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu